• In English
 • Результати нового етапу єВідновлення: понад 1400 українців подали заяви в Дії про отримання компенсації за зруйноване майно
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 11 серпня 2023 року о 14:14

  З 1 серпня стартував новий етап програми єВідновлення. Відтепер отримати компенсацію можуть українці, чиє житло було зруйноване через повномасштабну війну. За 10 днів роботи послуги в Дії подали понад 1400 заяв.

  Найбільше заяв подали жителі Харківської (597), Київської (428) та Чернігівської (113) областей. Майже 60% поданих заяв стосуються компенсації за знищену квартиру, а загальна площа зруйнованого майна становить майже 100 тисяч квадратних метрів.

  Розглядати заяви будуть комісії органу місцевого самоврядування. Вони і затверджують суму компенсації. Для цього враховують характеристики будинку: площу знищеного житла, рік побудови, клас об’єкта та середню вартість квадратного метра на вторинному ринку регіону. Комісії розпочнуть розгляд заяв з 15 серпня.

  Нагадаємо, на першому етапі за програмою єВідновлення українці можуть подати заяву в Дії й отримати фінансову допомогу на ремонт пошкодженого житла. За цей час заяви подали понад 36 тис. українців. З них понад 7 тис. вже отримали кошти на ремонт домівок.

  Послугу компенсації за зруйноване майно розроблено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» і Світового банку.