• In English
  • Результати здійснення державного нагляду (контролю) у сфері використання та охорони земель


    З 23 по 27 листопада 2020 року Управліннями з контролю за використанням та охороною земель, які діють у складі Головних управлінь Держгеокадастру в областях, здійснено 568 заходів державного нагляду за використанням та охороною земель, за результатами яких виявлено 345 порушень земельного законодавства, зокрема заходів державного контролю щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель.

    За вказаний період нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу на суму у розмірі 3 154 122 грн. У добровільному порядку відшкодовано 579 701 грн.

    До органів прокуратури, органів досудового слідства направлено 42 матеріали про порушення вимог законодавства, зокрема які містять ознаки злочинів.

    Значне порушення зафіксовано у Житомирській області, — самовільне зайняття земельної ділянки загальною площею 11,6746 га. Визначена шкода за цим порушенням складає 966 493,44 гривень.