• In English
 • На Херсонщині за результатами земельних торгів, проведених від початку 2020 року, до місцевих бюджетів надійшло понад 9,8 млн гривень

   

  У листопаді нинішнього року на земельних торгах, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області, реалізовано права оренди на 36 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 592 гектари. Найбільше – на території Бериславського району – 21 земельну ділянку загальною площею понад 434 гектари. А найвищу орендну ставку – 36,52% від нормативної грошової оцінки землі, було зафіксовано у Голопристанському районі.

  За результатами проведених за місяць земельних аукціонів, переможці торгів сплатили до місцевих бюджетів більш ніж 516,2 тис. грн орендної плати за перший рік користування землею.

  Загалом упродовж 11 місяців нинішнього року на Херсонщині сільгоспвиробники придбали на земельних аукціонах права оренди на 258 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 7,27 тис. гектарів. До місцевих бюджетів надійшло понад 9,8 млн грн орендної плати – майже на 3 млн грн більше за стартовий розмір. Приблизно стільки ж надходитиме до бюджетів Херсонської області щороку впродовж усього терміну дії договорів оренди. 

  Довідково

  Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Інформація про лоти з зазначенням місця розташування земельних ділянок, їхніх площ і кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в розділі «Земельні аукціони».