• In English
 • Результати всеукраїнського соцопитування аграріїв від ФАО дозволять вдосконалювати інструментарії програм держпідтримки

  В Україні було проведено національне соціологічне дослідження «Оцінка інструментів державної підтримки малих та середніх сільськогосподарських виробників», яке охопило всі категорії агровиробників — від сільськогосподарських підприємств до господарств населення. Всеосяжний підхід дозволив консолідувати очікування аграріїв щодо державної підтримки та визначити основні бар'єри доступу до підтримки. Узагальнюючі рекомендації дослідження будуть використовуватися при вдосконаленні інструментів підтримки з метою стимулювання розвитку АПК.

  Про це йшлося під час круглого столу «Державна підтримка сільського господарства: потреби малих і середніх виробників та рекомендації щодо державної політики» за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової, заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віктора Шеремети, представників Мінагрополітики, ФАО, Центру соціального моніторингу, асоціацій агробізнесу.

  "Ми вдячні ФАО за багаторічну співпрацю і власне проведену роботу над соцопитуванням серед аграріїв України, результати якого для нас є цінними. Аналізуючи отримані дані, ми бачимо не тільки запити цільової групи, малого та середнього виробника, на державну підтримку, але й рівні готовності реєструвати власний бізнес, робити справу сімейною, обізнаності в фінансових інструментах та поінформованості про урядові програми підтримки. Фактично, ми отримали рекомендації для подальшої роботи», - зазначила Олена Ковальова.

  Так, серед рекомендацій, які зроблені на основі дослідження і які будуть впроваджуватися, посилення дорадництва і роз’яснення програм держпідтримки, залучення більшої кількості банків до процесу надання дотацій, максимальне спрощення процедури подання заявок та отримання коштів, створення програми підтримки для молодих фермерів та фермерів-початківців та ін.

  «Дослідження показало високий рівень схвалення поданих заявок на програми держпідтримки. Це є доказом того, що додаткова інформація, посилення дорадництва та консультативні семінари, які Мінагрополітики буде проводити по всій Україні, зможуть збільшити число малих і середніх агровиробників, що беруть участь у програмах держпідтримки», - зауважив Віктор Шеремета.

  Довідково

  Соціологічне дослідження «Оцінка інструментів державної підтримки сільськогосподарських виробників» проводилось центром «Соціальний моніторинг» на замовлення ФАО протягом червня-липня 2017 року. Було опитано 2051 юридична особа, в тому числі 1607 підприємств, які спеціалізуються в рослинництві та 444 – в тваринництві. Крім того, дослідження охопило до 600 домогосподарств, які вирощують продукцію для продажу.

  В рамках дослідження було також проведено вивчення рівня ефективності поточних і попередніх програм державної підтримки, ступеня готовності респондентів до участі в таких програмах з урахуванням форми їх сільськогосподарської діяльності, масштабів землекористування, кількості персоналу, а також був складений рейтинг найбільш привабливих програм державної підтримки.