• In English
 • Реформування сектору безпеки і оборони відповідно до найкращих західних практик - це єдиний спосіб зупинити російську агресію, – Іванна Климпуш-Цинцадзе у Вашингтоні
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 08 березня 2019 року о 20:50

  Перебуваючи з робочим візитом у Вашингтоні (США), Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася із в.о. помічника Міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Кетрін Вілбаргер та заступником помічника Міністра оборони США з питань України, Росії і Євразії Лорою Купер.

  Під час зустрічей сторони обговорили військову співпрацю двох країн, шляхи посилення обороноздатності України через здійснення реформ та запровадження додаткових санкцій проти Російської Федерації.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала США за надання фінансової підтримки для посилення обороноздатності нашої держави. Вона запевнила, що Україна продовжує докладати зусиль для отримання допомоги в рамках Ініціативи безпекової підтримки України (Ukraine Security Assistance Initiative, USAI).

  Сторони окремо зупинилися на положеннях українського законодавства, яке надає Міноборони повноважень щодо закупівлі озброєння та військової техніки без посередників за кордоном.

  «Фінансова допомога моїй країні зростає з кожним роком, і це дуже позитивний сигнал, який свідчить про солідарність Сполучених Штатів Америки з українським народом. Ми робимо все можливе для виконання поставлених перед нами завдань, адже це повністю відповідає інтересам України», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.

  Під час дискусій сторони також торкнулися теми військової агресії РФ у Керченській протоці та захоплення в полон 24 українських моряків і суден. Представниця Уряду вкотре наголосила, що Україна буде вдячна американській стороні за сприяння у процесі звільнення  членів екіпажів цих суден та запровадження додаткових обмежувальних заходів проти Росії.

  «Україна має право вільного проходу Керченською протокою. Це наша територія. Ми ніколи не визнаємо російських претензій на неї та Азовське море. Надзвичайно важливим для України є рішуча відповідь на вчинений акт неповаги і порушення нашого суверенітету в Керченській протоці та запровадження додаткових санкцій проти РФ. Наразі відбувається «повзуча» анексія Чорного та Азовського морів з боку Росії, і ми маємо це зупинити», - підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Вона наголосила, що український флот потребує такої ж реорганізації і відновлення його потужностей, як і сухопутні сили країни. Події в акваторії Чорного моря стали тому яскравим свідченням.

  «Ми відновлюємо флот фактично з нуля, це стало одним з наших пріоритетів», - зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Американська сторона своєю чергою наголосила, що надання підтримки українському флоту та забезпечення військово-морської присутності НАТО в акваторії Чорного моря набувають особливого значення для США.

  Реформування сектору безпеки і оборони відповідно до найкращих західних практик - це єдиний спосіб зупинити російську агресію, – Іванна Климпуш-Цинцадзе у Вашингтоні