• In English
 • Реформу Державної екологічної інспекції завершать до кінця року
  Державна екологічна інспекція України, опубліковано 18 серпня 2020 року о 11:35

  Реформу Державної екологічної інспекції завершать до кінця року: планують створити нову територіальну мережу інспекцій, провести кадрові зміни та збільшити розмір штрафів. Про це повідомив Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований за результатами апаратної наради з керівниками усіх регіональних інспекцій та центрального апарату.

  «Головне завдання до кінця року – провести комплексне реформування Держекоінспекції: потрібні кадрові, структурні та законодавчі зміни», - сказав Андрій Мальований.

  В рамках трансформації Держекоінспекції вже створене управління, яке відповідатиме за комплексні перевірки найбільших підприємств-забруднювачів в Україні.

  «Вже створено Управління промислового нагляду, що буде контролювати найбільші підприємства-забруднювачі та безпосередньо з центру координувати комплексні перевірки. В цьому управлінні буде відділ промислового забруднення, який працюватиме в Кривому Розі, адже саме там розташована найбільша кількість стаціонарних джерел викидів в атмосферне повітря на території України – близько 20%», - зазначив Андрій Мальований.

  До кінця року в Держекоінспекції планується також здійснення територіальної реформи.

  «Територіальну реформу буде продовжено, на меті – об’єднання деяких областей і створення нової територіальної мережі Держекоінспекції. Для ефективної роботи інспекції в регіонах, потрібно налагоджувати роботу з обласними держадміністраціями та правоохоронними органами. Це завдання поставили сьогодні нашим керівникам регіональних інспекцій», - підкреслив Андрій Мальований.

  Наразі триває реформування Держекоінспекції і на законодавчому рівні, зокрема, очікується прийняття законопроекту №3091.

  «Зараз розробляються законопроекти, підзаконні акти, постанови, що дозволять екоінспекторам працювати більш ефективно. Передусім, ми чекаємо на прийняття проекту ЗУ «Про державний екологічний контроль» №3091 та внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо збільшення штрафів», - додав Андрій Мальований.