• In English
 • Реформи в Україні є будівництвом нової держави, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на конференції з реформ у Данії
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 27 червня 2018 року о 17:46

  Реформи, які проводить Україна, по суті є будівництвом нової держави. Про це Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила в середу, 27 червня, під час виступу на Конференції з питань реформ в Україні, що проходить у Копенгагені (Данія).

  «Ми називаємо трансформації, що відбуваються в Україні, реформами, але насправді це будівництво нової держави, - заявила вона. - Реформи в Україні - це не лише закони, правила та процедури, вони стосуються подолання нашої радянської та імперської спадщини, клептократії влади та патріархальних настроїв у нашому суспільстві».

  При цьому Віце-прем’єр-міністр підкреслила, що ключовою ідеєю всіх впроваджуваних реформ є розширення можливостей людей.

  «Донедавна більшість українців бачили належне врядування виключно з точки зору регулярно виплачуваних зарплат і пенсій, стабільності та безпеки (навіть ілюзорної). За останні чотири роки ми дізналися, що належне врядування стосується громадянської взаємодії та відповідальності, підзвітності, рівності, інклюзивності, ефективності, верховенства права та прозорості. Це принципи якісного врядування ООН», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  При цьому вона наголосила, що «належне врядування є не самоціллю, а інструментом, за допомогою якого наші громадяни втілюватимуть свої прагнення, реалізовуватимуть свої таланти та захищатимуть свої свободи».

  Віце-прем’єр-міністр запевнила учасників конференції, що Україна рухається шляхом реформ, хоч їх темпи можуть бути не такими швидкими, як хотілося б. «Ми не можемо просто поставити країну на паузу на час перезавантаження наших інституцій, найму та підготовки нових людей, розробки нових процедур та стратегій, впровадження рішень з електронного врядування тощо. Ми повинні робити це крок за кроком, зі стратегічним баченням нашої мети і технічним планом, як її досягти», - підкреслила вона, додавши, що віддає перевагу стабільній еволюції, ніж руйнівним, дестабілізуючим змінам.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на помилковості поширюваного критиками наративу про те, що Україна є найбільш корумпованою країною. «Я хотіла б підкреслити, що Україна зробила для подолання корупції набагато більше, ніж це багатьма усвідомлюється чи визнається. Успішні структурні реформи ліквідували корупційний простір у ключових сферах, які десятиріччями були основним джерелом масштабної корупції: у банківській системі, на газовому ринку та в державних закупівлях. Це не менш важливо, ніж арешти корупціонерів чи створення інституцій», - заявила вона.

  Віце-прем’єр-міністр також нагадала, що в червні український парламент ухвалив два закони, необхідні для створення Вищого антикорупційного суду. «Я сподіваюсь, що Парламент без затримок також схвалить поправки, щоб гарантувати, що цей суд буде вирішувати всі справи, що знаходяться в його юрисдикції. І ми як Уряд зробимо все, що в наших силах, щоб гарантувати своєчасну імплементацію цих законів, для того щоб якнайшвидше зробити суд дієвим», - додала урядовець.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе визнала, що боротьба з корупцією вестиметься в Україні ще багато років, так як це відбувається, наприклад, в Румунії. При цьому вона зазначила, що «краще зробити багато маленьких кроків у правильному напрямку, ніж зробити великий стрибок вперед, проте спіткнутися і впасти назад".

  Віце-прем’єр-міністр назвала впроваджені структурні зміни результатом спільних зусиль різних державних органів, українського громадянського суспільства та західних партнерів, і закликала останніх продовжувати надавати підтримку Україні.

  «Наша глибока віра в принципи та цінності свободи та рівності, демократії, відкритості, поваги до прав людини та міжнародного права пов'язують нас тісніше, ніж будь-які наші відмінності, які могли б нас роз’єднати», - резюмувала вона.

  Реформи в Україні є будівництвом нової держави, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на конференції з реформ у Данії Реформи в Україні є будівництвом нової держави, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на конференції з реформ у Данії