• In English
 • Реалізація стратегії цифрової трансформації: Мінсоцполітики розповіло про досягнення та плани на Digital Social Forum
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 19 липня 2023 року о 18:26

  Сьогодні, 19 липня, відбувся «Digital Social Forum: формуємо спроможність замість залежності», який організувало Міністерство соціальної політики України у партнерстві зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН (ВПП) та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). На Форумі було презентовано хід реалізації стратегії цифрової трансформації соціальної сфери, яку впроваджує Мінсоцполітики за підтримки партнерів ВПП, TAPAS, EGAP, UNICEF та Світового банку. Керівництво Міністерства також анонсувало плани з ключових реформ на найближчі роки.

  Мінсоцполітики змінює філософію взаємодії держави з людьми: робить соціальну підтримку та сервіси більш доступними та прозорими, продовжує працювати над впровадженням інформаційних систем, аби зробити соціальну сферу більш стійкою.

  «Нова філософія соціальної політики покликана допомогти кожній людині подолати кризу та складні обставини, сформувати спроможність рухатися вперед. Ми створюємо ту країну, де буде комфортно створювати родини, виховувати дітей, проводити активне довголіття, у якій кожен громадянин зможе досягти економічної самостійності незалежно від життєвих умов та будь-яких обмежень функціонування. І на сьогодні Мінсоцполітики розбудовує інформаційну соціальну систему соціальної сфери, аби прискорити надання українцям допомоги та підтримки, полегшити їм доступ до соціальних сервісів на будь-якому етапі життя», — зазначила Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович.

  За її словами, наразі в системі соціальної опіки є 13 млн застрахованих осіб, 11 млн пенсіонерів, 7,6 млн дітей, 2,7 млн людей з інвалідністю, майже 3 млн домогосподарств, які отримують субсидії, а також велика кількість інших категорій громадян, які отримують різноманітну допомогу.

  «Соціальна сфера — одна з найбільших статей витрат держбюджету щорічно. Разом з Міністерством соціальної політики працюємо над цифровою трансформацією соціальної сфери. Будуємо процеси, які базуються на якісних даних та цифрових технологіях. Завдяки цифровізації всі соціальні послуги стають прозорими і справедливими, адже сервіси отримують дійсно ті, хто їх потребує. І при цьому людям не доводиться витрачати час та сили на збір папірців», — сказав Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

  «Сталий результат забезпечують тільки системні рішення, й ми працюємо саме над такими, створюючи Єдину інформаційну систему соціальної сфери. Впровадження системи дозволяє нам закласти надійний фундамент для цифрових послуг і тим самим реалізувати інтуїтивні, прості сервіси для громадян, у цілому зробити соціальну сферу максимально ефективною, прозорою і зручною», — підкреслив заступник Міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Кошеленко.

  Міжнародна допомога є надзвичайно вагомим фактором у процесі цифрової трансформації, розбудови і розвитку соціальної сфери й підвищення соціальних стандартів.

  «Поки ми надаємо грошову допомогу людям, які постраждали від війни, ми також хочемо допомогти розбудувати національні системи, які можуть зробити соціальну допомогу більш ефективною, прозорою та доступною, зокрема завдяки цифровізації», — сказала Маріанн Ворд, заступник директора ВПП в Україні. «Ми дуже пишаємося нашим партнерством із Міністерством соціальної політики, тим, чого ми досягли разом із розвитком ЄІССС, і сподіваємося на подальший прогрес і вдосконалення», — додала Маріанн.

  «ЮНІСЕФ радо підтримує Міністерство соціальної політики в його програмі з цифровізації. Застосування цифрових технологій зробить доступ до соціальних послуг і пільг простішим і ефективнішим. Це суттєво допоможе сім’ям з дітьми в Україні, зокрема тим, які опинилися в найбільш вразливому становищі», — зазначив Пауль фон Кітліц, керівник відділу соціальної політики Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

  У рамках Форуму було проведено три панельні дискусії, на яких спікери окреслили питання підтримки людини на кожному життєвому етапі, — від планування батьківства, дитинства, дорослого віку до гідного життя в літньому віці.

  Під час заходу представники органів державної влади, місцевого самоврядування, неурядових організацій та експерти домовились посилювати співпрацю, аби імплементувати найкращі цифрові рішення, щоб максимальна кількість сервісів мала онлайн підтримку, а соціальні послуги ставали більш доступними для громадян.