• In English
 • Радіаційна безпека та співпраця у газовій сфері: зустріч Германа Галущенка та посла Туреччини Мустафи Левента Більгена
  Міністерство енергетики України, опубліковано 11 грудня 2023 року о 18:13

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Турецької Республіки в Україні Мустафою Левентом Більгеном.

  Очільник Міненерго подякував Туреччині за підтримку кандидатури України до Ради керуючих МАГАТЕ, а також поінформував про поточну ситуацію на окупованій росіянами Запорізькій АЕС, де нещодавно стався вже восьмий блекаут.

  «Це – не питання війни росії проти України, це питання глобальної безпеки. росіяни мають ілюзію, що контролюють станцію, але це зовсім не так. Ситуація щодня стає все гіршою, обладнання деградує», - зазначив Герман Галущенко.

  Міністр розповів, що Україна вже другий рік поспіль проводить навчання на випадок можливої аварії на ЗАЕС, наслідки якої можуть відчути не тільки українці, але й мешканці сусідніх країн. Під час навчань моделюються різні сценарії розвитку подій у разі аварії, з огляду на погодні умови, напрямок вітру, вологість та інші важливі чинники і показники реального часу. Один зі сценаріїв передбачає, що наслідки можливої катастрофи відчують і в Туреччині.

  З огляду на це Герман Галущенко вчергове наголосив на потребі консолідації міжнародних зусиль і посилення тиску на росію з вимогою деокупації ЗАЕС та передачі ядерного об’єкта під повний контроль українського оператора.

  Сторони також обговорили співпрацю в газовій сфері, наголосивши, що її поглиблення матиме важливе значення для посилення енергетичної безпеки регіону. Зокрема обговорювалися питання роботи Трансбалканського газопроводу, а також використання нерезидентами українських підземних сховищ для зберігання природного газу в режимі «митний склад». Україна також зацікавлена у приєднанні до проекту «Південний газовий коридор» і готова співпрацювати з усіма зацікавленими сторонами для диверсифікації маршрутів постачання природного газу.

  Міністр подякував Туреччині за допомогу українському енергетичному сектору та поінформував турецьку сторону про наміри створити в Україні безпечні зони, які дозволятимуть локалізувати виробництво енергетичного обладнання. Він запросив турецьких партнерів до співпраці за цим напрямком та в розробленні відповідних проектів.

  Посол своєю чергою зазначив, що турецькі енергетичні компанії потенційно зацікавлені у спрямуванні інвестицій в український енергетичний ринок.