• In English
 • Рада OPIC затвердила проект фінансування будівництва вітрової електростанції, це є свідчення привабливості українського енергетичного сектору, - Володимир Гройсман
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 16 грудня 2017 року о 18:36

  Рада директорів Корпорації закордонних приватних інвестицій (OPIC) затвердила основнефінансування проекту вітрової  електростанції у Запорізькій області, і це є свідченням привабливостіенергетичного сектору України.

  Проект є розробкою Люксембурзької компанії «ЮроКейп Нью Енерджи» (EuroCape New Energy), а рішення OPIC відкриває шлях до розробки, будівництва та експлуатації першої фази проекту - у 225 МВт призагальній запланованій потужності  - 500 МВт. Заплановані інвестиції становлять близько 466 мільйонівєвро.  За планом, 62 вітрових турбіни постачатиме компанія “Дженерал Електрік Компані” і здійснюватимеінвестиції в акціонерний капітал проекту.

  Коментуючи рішення OPIC, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підкреслив, що воно є переломним для енергетичного сектору України, оскільки стосується посилення енергетичної безпеки країни і є першим подібним рішенням для нашої держави.

  "Я вітаю рішення OPIC щодо фінансування цього значного проекту з відновлюваної енергетики в Україні. Це черговий значний крок в напрямку енергетичної незалежності України, який узгоджується з«Енергетичною стратегією України 2035». Ми очікуємо що рішення OPIC продемонструє ринку те, щоукраїнський енергетичний сектор може розвиватися у відповідності до загальноприйнятих міжнароднихстандартів фінансування. Відзначу, що супровід цього проекту забезпечував Офіс із залучення та підтримкиінвестицій, створений при Уряді України», - підкреслив Глава Уряду.