• In English
 • Рада ЄС ухвалила рішення про надання Україні макрофінансової допомоги у розмірі 5 млрд євро
  Міністерство фінансів України, опубліковано 20 вересня 2022 року о 14:30

  Сьогодні, 20 вересня, Рада Європейського Союзу підтримала пропозиції Європейської Комісії щодо започаткування для України нової масштабної восьмої за ліком програми макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 5 млрд євро.

  Рішення про надання зазначеної фінансової допомоги ухвалено ключовими інституціями ЄС (Європейською Комісією, Європейським парламентом та Радою Європейського Союзу) у безпрецедентно короткі терміни.

  Протягом найближчого часу сторони мають підписати відповідні Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду щодо визначення умов, а також юридичних та технічних аспектів надання Україні зазначених пільгових кредитних коштів.

  “Безпрецедентно швидкі рішення про надання Україні фінансової допомоги є черговим свідченням солідарності країн ЄС з Україною та вагомим внеском у забезпечення економічної та фінансової стабільності в державі. Дякую Європейському Союзу за підтримку українського народу в складних умовах воєнного стану”, – зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

  Нагадаємо, що 1 серпня цього року Україна отримала перші 500 млн євро в рамках сьомої програми макрофінансової допомоги ЄС, а другу частину в рамках цієї ж програми у розмірі 500 млн євро було отримано 2 серпня. 

  7 вересня Європейська Комісія оголосила пропозицію щодо започаткування для України додаткової макрофінансової допомоги у розмірі 5 млрд євро в рамках анонсованого в травні цього року загального пакета допомоги у сумі 9 млрд євро. Згодом, 15 вересня Європейський парламент підтримав рішення Комісії.