• In English
 • Рада ЄС розпочне переговори з Європарламентом про створення програми Ukraine Facility
  Міністерство економіки України, опубліковано 11 січня 2024 року о 13:38

  У середу, 10 січня, посли держав-членів ЄС узгодили та затвердили мандат на проведення переговорів з Європейським парламентом щодо створення Українського Фонду (Ukraine Facility) — спеціального фінансового інструменту для підтримки України протягом 2024-2027 років. 
  Таким чином, програма Ukraine Facility об’єднає бюджетну підтримку ЄС для України до 2027 року в єдиний комплексний інструмент. Водночас затверджений мандат не включає питання, пов’язані з загальним обсягом програми Ukraine Facility, які стануть предметом подальших переговорів.
  “Рішення Ради ЄС про початок переговорів щодо створення програми Ukraine Facility - ще одне підтвердження непохитності наших партнерів у наданні підтримки Україні.  Наразі ми чітко дотримуємося узгодженого плану. У лютому ми очікуємо на оновлення багаторічної фінансової програми ЄС до 2027 року, а також остаточне затвердження Ukraine Facility, що дасть повноцінний старт програмі та дозволить отримати необхідну макрофінансову допомогу”, — зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко. 
  Наступним кроком стане проведення офіційних тристоронніх переговорів між Радою ЄС, Європейським парламентом та Європейською комісією щодо створення програми Ukraine Facility. Домовленість, досягнута у ході переговорів, набуде чинності після офіційного ухвалення відповідного рішення з боку Ради ЄС та Європейського парламенту.
  Згідно з ухваленим рішенням, програма Ukraine Facility складатиметься з трьох складових. Основу першої складової складе План для Ukraine Facility – технічний документ, необхідний для реалізації програми фінансової підтримки України від Європейського Союзу. План включатиме програму пріоритетних реформ, які закладуть фундамент для подальшого відновлення та розвитку економіки  та сприятимуть інтеграції з ЄС. За прогрес у виконанні індикаторів Плану надаватиметься щоквартальна фінансова підтримка.  
  Другою складовою програми Ukraine Facility стане спеціальний інвестиційний інструмент для покриття ризиків у пріоритетних секторах. Фінансування в рамках цього інструменту зможуть отримати інвестори через ЄБРР, ЄІБ та інші міжнародні інституції.
  Третьою складовою програми Ukraine Facility є технічна допомога та інші заходи, що сприятимуть реалізації структурних реформ на шляху до набуття повноцінного членства України в Європейському Союзі.