• In English
 • Рада асоціації Україна-ЄС: ключові пріоритети відновлення — житло, експортна логістика, критична та соціальна інфраструктура

  Ключові пріоритети відновлення — житло, експортна логістика, критична та соціальна інфраструктура. Про це заявила заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України з питань європейської інтеграції Анна Юрченко на 9 засіданні Ради асоціації Україна-ЄС у Брюсселі.

  Вона зазначила, що головна мета — відновити життєдіяльність громад та забезпечити стійкість економіки. Для цього Мінінфраструктури визначило пріоритети відновлення: житло, експортна логістика, критична та соціальна інфраструктура.

  Минулого року запровадили програму єВідновлення для тих, чиє житло було пошкоджене або зруйноване внаслідок російської агресії: уже понад 43 тисячі українців отримали грошову допомогу для ремонту пошкодженого житла, майже півтори тисячі родин придбали нове житло за рахунок компенсацій.

  У 2024 році Україна подала заявку на залучення коштів Банку розвитку Ради Європи для подальшого фінансування програми компенсацій за знищене житло. В секторі експортної логістики за підтримки кредитних коштів ЄІБ та грантової допомоги ЄС Україна відновлює транспортну інфраструктуру в прифронтових регіонах, що дозволяє економити критичний час в дорозі для збереження життів. Відбудовані та відбудовують десятки зруйнованих мостів на звільнених територіях.

  «Критичним пріоритетом є розширення експортного потенціалу України за підтримки різноманітних інструментів фінансування ЄС. Це і розбудова Шляхів Солідарності, а саме портів великої Одеси та Дунаю, інфраструктури пунктів пропуску, автомобільних доріг в рамках TEN-T, а також залізничного сполучення із країнами ЄС», — зазначила Анна Юрченко.

  У секторі критичної інфраструктури забезпечуємо громадян та бізнес базовими комунальними послугами — електроенергією, теплом та водою. У секторі соціальної інфраструктури за підтримки ЄІБ будують понад 200 об’єктів — заклади освіти та охорони здоров'я.

  «Ми прагнемо зробити відновлення та використання коштів прозорішими та ефективнішими. На всіх рівнях: національному, регіональному та місцевому. Ми змінюємо та відбудовуємо країну, щоб привести її в Європейський Союз», — наголосила заступник Міністра з питань європейської інтеграції.