• In English
 • Прискорення інтеграції України до європейських ринків газу та електроенергії: зустріч Германа Галущенка та керівництва регулятора ринків електроенергії та природного газу Великої Британії
  Міністерство енергетики України, опубліковано 20 червня 2023 року о 20:59

  Міністр енергетики України Герман Галущенко під час робочого візиту до Лондона провів зустріч з керівництвом незалежного державного регулятора ринків електроенергії та природного газу Великої Британії The Office of Gas and Electricity Markets (Ofgem). Участь у зустрічі взяв генеральний директор компанії Джонатан Брірлі.

  Сторони обговорили напрямки співпраці у процесі інтеграції України до європейських ринків газу та електроенергії, а також допомогу британських партнерів у посиленні стійкості української енергосистеми.

  Очільник Міненерго окреслив керівництву Ofgem поточну ситуацію в енергосекторі та заходи, які вживаються для балансування системи після російського теракту на Каховській ГЕС. У цьому контексті Герман Галущенко акцентував на необхідності ухвалення рішення ENTSO-E для збільшення пропускної спроможності для комерційних обмінів електроенергії та нарощування потужностей імпорту до 2 ГВт.

  Герман Галущенко наголосив на перспективах посилення співпраці і в газовій сфері. Україна пропонує партнерам використовувати для зберігання газу українські підземні газові сховища, надійність яких підтверджує проведена за європейськими правилами сертифікація оператора газосховищ.

  Також обговорювалося питання відновлення енергетичної інфраструктури, зокрема мереж, та посилення їх стійкості до військових загроз. Міністр наголосив, що Україна зацікавлена у британському досвіді побудови та розвитку сучасних розподільних мереж у регіонах, особливо реалізації відповідних проектів на деокупованих територіях.

  Окрему увагу на зустрічі сторони приділили питанням ядерної безпеки та впливу російського теракту на Каховській ГЕС на безпеку окупованої ЗАЕС. Герман Галущенко акцентував, що своїми діями росія вкотре довела світові, що нехтує всіма базовими принципами забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, і єдиною відповіддю цивілізованого світу державі-терористу мусить стати виключення російських ядерних технологій зі світових ринків.

  Герман Галущенко подякував Великій Британії за підтримку України у боротьбі з російським агресором у цілому та допомогу енергетичному сектору зокрема.