• In English
 • Прямий моніторинг дозволить зберегти наші пам’ятки і цінності на тимчасово окупованих територіях до моменту їх деокупації, - Євген Нищук
  Міністерство культури України, опубліковано 13 квітня 2018 року о 10:01

  Виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила важливе рішення щодо впровадження нових систем моніторингу на території тимчасово окупованої території АР Крим. З 2014 року Мінкультури постійно здійснює моніторинг ситуації, яка відбувається з заповідником «Херсонес Таврійський», Ханським палацом у Бахчисараї, Генуезькою фортецею в Судаку та іншими об’єктами культурної спадщини та інформує ЮНЕСКО про порушення країною-окупантом норм міжнародного законодавства і внутрішнього законодавства України.

  «Це, справді, безпрецедентний випадок. На жаль, до цього часу всю інформацію щодо порушень міжнародного законодавства на території окупованого Криму ми отримували з відкритих джерел. Мова йде про незаконні археологічні дослідження, вивезення культурних цінностей, реставраційні роботи, які насправді є будівельними роботами і мають на меті руйнацію пам’ятки, адже оновлення зовнішнього вигляду пам’ятки руйнує її історичну цінність –  автентичний матеріал з якого вона збудована. Фактично цінність таких об’єктів втрачається. Тому ми дуже раді, що після великої роботи, проведеної Міністерством культури, численних звернень  та особистих  зустрічей в Давосі, у штаб-квартирі ЮНЕСКО, а також виступів моїх заступниць Світлани Фоменко та Тамари Мазур на міжнародних форумах,  виконавча рада ЮНЕСКО звернула увагу на цю проблему і прийняла рішення щодо впровадження нових систем моніторингу, яких не існувало до цього», - підкреслив Євген Нищук.

  За словами Міністра культури України Євгена Нищука, це рішення дозволить тримати ситуацію в полі зору і за допомогою механізмів прямого моніторингу боротися з варварським нищенням пам’яток світового значення.

  «Ми сподіваємось, що вже найближчим часом Міністерство закордонних справ України створить контактну групу, для координаційної роботи та кінцевого узгодження механізмів прямого моніторингу, що дозволить нам отримувати інформацію про стан спадщини на окупованих територіях з першоджерел. Сподіваюсь, що прямий моніторинг дозволить зберегти наші пам’ятки і цінності на тимчасово окупованих територіях до моменту їх деокупації».