• In English
 • ProZorro.Продажі перемогла в глобальному конкурсі антикорупційних проектів

  Вчора, 27 лютого, електронна платформа державних аукціонів ProZorro.Продажі отримала міжнародну антикорупційну нагороду від C5 Accelerate та USA Institute of Peace в рамках конкурсу “The Shield in the Cloud Innovation Challenge”. Нагороду отримують проекти, які мають значний антикорупційний ефект і можуть стати прикладом для наслідування в інших країнах світу.

  Всього за рік ProZorro.Продажі вдалося докорінно змінити сферу державних продажів. Спираючись на успішний досвід електронної системи публічних закупівель, команда проекту разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, Національним банком України та “Transparency International Україна” запустили пілотний проект з продажу активів банків-банкрутів.

  “Проект розгортався дуже швидко. Ми підписали меморандум у червні 2016 року, а в жовтні відбувся перший відкритий аукціон, - згадує перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов. - З 1 лютого 2017 року всі активи банків-банкрутів продавалися через ProZorro.Продажі. І вже навесні ми перетнули межу в 1 мільярд гривень”.

  ProZorro.Продажі забезпечила відкритий і прозорий продаж токсичних банківських активів більш ніж на 6 млрд грн. “Такий значний і швидкий стрибок до прозорих державних продажів був би неможливий в якійсь іншій країні світу. Тому що сьогодні в Україні склалася унікальна ситуація: країна готова до змін, попри важкі умови”, - розповів керівник проекту Олексій Соболєв, який отримав нагороду під час церемонії у Вашингтоні.

  Сьогодні на прозорих аукціонах продаються не лише права вимоги банків-банкрутів, а ще й активи державних і комунальних підприємств, і навіть права на оренду.

  ”Ми успішно продаємо і металобрухт, і золошлак, і великі об’єкти, наприклад Палац Ілліча. При цьому продаємо і право оренди місця на Головпоштамті в Києві, чи місце під рекламу на Львівських трамваях, - каже Олексій Соболєв. - А цього року через ProZorro.Продажі почнеться мала приватизація”.

  "Україна презентує світові цілу низку інноваційних антикорупційних рішень. Спочату в закупівлях, а от тепер - у продажах", - зазначив виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин. За його словами, успіх проектів сімейства ProZorro доводить: прозорість і рівний доступ разом із справедливими правилами гри дозволяють швидко реформувати навіть найскладнішу сферу. Головне - тримати високий темп реформи, щоб позитивні зміни були невідворотними, додав Ярослав Юрчишин.

  Секрет успіху ProZorro.Продажі - у повній прозорості і відкритості, додає Олексій Соболев. Крім того, унікальна дворівнева структура дозволяє підключати безліч електронних майданчиків, що забезпечує якісний сервіс і чемну конкуренцію. “Ми є яскравою ілюстрацією ефективності “золотого трикутника партнерства”: держава - бізнес - громадське суспільство. І заснований він на нашій інноваційні технології, - каже керівник проекту ProZorro.Продажі. - І ми готові ділитися нашими напрацюваннями з усім світом”.

  Довідково

  The Shield in the Cloud Innovation Challenge – це глобальний конкурс антикорупційних проектів. Партнерами конкурсу виступають Amazon Web Services, PeaceTech Lab та SAP NS2. Конкурс відповідає завданню Організації Об'єднаних Націй щодо сприяння справедливим, мирним та інклюзивним громадам. Ця мета спрямована на те, щоб інституції та уряди були відповідальними та прозорими. А також на усування хабарництва та інших форм політичної та корпоративної корупції. В рамках конкурсу Shield in the Cloud відбираються найбільш інноваційні стартапи, корпорації та уряди, які працюють в галузі технологій для дотримання антикорупційних стандартів по всьому світу.

  ProZorro.Продажі – це електронна торгова система, що використовується для продажу активів неплатоспроможних банків, які знаходяться в управлінні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, та реалізації майна державних та комунальних підприємств.

  Проект не використовує бюджетних коштів. Партнерами проекту виступають Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонду прямих інвестицій з капіталом $150 млн, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), та громадська організація Transparency International Україна – українське відділення всесвітньо відомої антикорупційної організації Transparency International, заснованої 1993 року в Берліні колишнім директором Світового банку Пітером Айґеном. Крім того, проект ProZorro.Продажі розвивається за підтримки GiZ, Посольства Нідерландів, та добровільних пожертв українського бізнесу.