• In English
 • Триденний навчальний семінар Мінсоцполітики „Практичне впровадження ґендерної рівності в умовах децентралізації та євроінтеграції” розпочався в Києві
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 28 лютого 2018 року о 09:40

  27 лютого Міністерство соціальної політки України розпочало триденний навчальний семінар „Практичне впровадження ґендерної рівності в умовах децентралізації та євроінтеграції” для відповідальних за питання гендерної рівності з обласних адміністрацій усіх регіонів країни.

  Цьогорічні навчання сфокусовані на питаннях рівності на ринку праці та забезпеченості областей достатньою  статистикою, роз’єднаною за статтю. Окремий наголос було зроблено на практичних методиках. Представники областей представили розроблені ними „гендерні портрети” своїх регіонів та обговорили питання їх підготовки. Представники міжнародних розвиткових агенцій – Фонду народонаселення ООН, Програми розвитку ООН,  Міжнародної організації праці, Проекту „Гендерно-орієнтоване бюджетування в Україні” – представили свої міркування стосовно цих питань, виступили з презентацією відповідних досліджень та висловили рекомендації.

  Представники департаменту гендерного розвитку та протидії торгівлі людьми Мінсоцполітики  детально поінформували учасників навчань про актуальні міжнародні зобов’язання щодо  забезпечення рівності жінок та чоловіків, звітуватися за якими Україні доведеться вже незабаром: зобов’язання відповідно до Цілей Сталого Розвитку, Заключних зауважень з виконання Конвенції з ліквідації дискримінації щодо жінок, Угоди про асоціацію Україна-ЄС, та підготовку 62 Сесії Комісії ООН по становищу жінок, що проходитиме цього року з 12 по 16 березня у Нью-Йорку.

  Також було представлено, мабуть, найбільшу новацію та найвагоміший здобуток року, що минув, – нововведення, пов’язані із прийняттям Закону України „Про запобігання та протидію домашньому насильству" від 7 грудня 2017 року № 2229-VIII, який зініціювало та розробляло Мінсоцполітики. Змінам у підходах щодо протидії насильству за ознакою статі та у реагуванні на ці явища було приділено окрему сесію навчального семінару.