• In English
 • Prozorro – не лише інструмент, це також екосистема комунікації, навчання та аналізу даних щодо закупівель для всіх учасників процесу, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 31 жовтня 2023 року о 10:56

  Використання системи закупівель Prozorro міжнародними фінансовими організаціями сприятиме швидкому відновленню України та зміцненню національної економіки. Світовий банк вже схвалив використання Prozorro для всіх проектів, які фінансує в Україні, тож Уряд України сподівається, що інші міжнародні організації уніфікують правила закупівель через нову процедуру Prozorro. Це забезпечить максимально ефективне використання донорських коштів.

  Про це зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час відео-конференції з IFI Operational Coordination Group. Участь у заході взяли заступник Міністра економіки України Надія Бігун, представники міністерств України, Європейського банку реконструкції та розвитку та інших міжнародних фінансових інституцій.

  «Система публічних закупівель Prozorro добре відома місцевим постачальникам, що спрощує доступ українського бізнесу до міжнародних фінансових організацій, які братимуть участь у закупівлях. На сьогодні в Prozorro зареєстровано понад 250 тисяч постачальників і 20 тисяч компаній з надання послуг. Тож використання Prozorro за правилами міжнародних донорів забезпечить широку конкуренцію на тендерах та збільшить залученість українського бізнесу до відновлення України», - відзначила Юлія Свириденко.

  Вона додала, що Prozorro – це не лише інструмент для проведення торгів, це також екосистема комунікації, навчання та аналізу даних щодо закупівель для всіх учасників цього процесу.

  Перший віце-прем’єр-міністр закликала всі міжнародні фінансові установи розглядати Prozorro як єдиний інструмент для закупівель в Україні. Нова процедура від ДП «Прозорро» дає можливість гнучко налаштовувати закупівлю за принципом конструктора відповідно до правил конкретного донора.

  Так, учасники зустрічі домовились про подальшу роботу над аналізом ефективності розробленого модуля донорських процедур.

  Довідково

  IFI Operational Coordination Group – Координаційна група міжнародних фінансових інституцій проводить регулярні зустрічі для координації оперативних планів і сприяння наданню Україні цільового та високоякісного фінансування, та економічної допомоги.