• In English
 • Прозоре будівництво: як інвестору перевірити майбутній об’єкт нерухомості
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 06 червня 2024 року о 18:21

  Цифровізуємо сферу будівництва, щоб дані про наявність прав були прозорими, а інвестиції в нерухомість — безпечними.

  Синхронізація відомостей про майбутній об’єкт на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) та в Державному реєстрі речових прав (ДРРП) дає змогу дізнаватися статус нерухомості.

  Як перевірити майбутній об’єкт у ЄДЕССБ:

  • дізнайтеся ідентифікатор об’єкта — квартири, паркомісця чи приміщення;
  • у розділі Реєстри виберіть підрозділ Спеціальне майнове право та документ — Заява про реєстрацію майнового права в ДРРП;
  • у полі Ідентифікатор об’єкта будівництва внесіть ідентифікатор для пошуку заяви про реєстрацію права;
  • у заяві зазначено документи, на підставі яких відбувалася реєстрація права та їх статуси: дозвільний документ, відомості про визначення гарантійної частки, про визначення адреси та інші документи для її створення;
  • із заяви перейдіть на дозвільний документ та перегляньте його статус: чи має замовник право будувати саме цей об’єкт;
  • у відомостях про визначення гарантійної частки переглядайте, чи обʼєкт є гарантійною часткою, яку не можна продавати, а також осіб, які мають право продажу обʼєкта, чи залучаються кошти від девелопера;
  • у проєктній документації дивіться характеристики майбутнього обʼєкта.

  На порталі також можна перевірити об’єкти й за іншими параметрами — за номером дозвільного документа та адресою. Для безпечної інвестиції обʼєкт має відповідати всім вимогам законодавства. Однією з таких вимог є реєстрація спеціального майнового права на майбутні обʼєкти нерухомості для залучення фінансування будівництва.

  Зверніть увагу, інвестор може попросити в забудовника довідку з ДРРП про стан реєстрації права на нерухоме майно. Дані від забудовника та знайдені самостійно в ЄДЕССБ варто звірити для безпечної інвестиції.

  Нині на порталі ЄДЕССБ доступно зареєстрованих 118 заяв від замовників будівництва. За останній місяць автоматично вже зареєстровано 66 обʼєктів і 11 378 майбутніх об’єктів нерухомості.

  Дізнавайтеся більше інформації про реєстрацію об'єктів на лендингу. 

  Цифровізація будівельних послуг реалізується у співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерства цифрової трансформації завдяки проєкту «Підтримка цифрової трансформації» за підтримки USAID та UK Dev. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.