• In English
 • Провідник толерантності: Олена Зеленська презентувала друкований «Довідник безбар'єрності»
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 17 листопада 2022 року о 16:48

  У Міжнародний день толерантності перша леді презентувала «Довідник безбар'єрності». Це гід з коректного спілкування з різними людьми.

  Під час повномасштабного вторгнення росії багато українців зіткнулися як з фізичними бар'єрами, так і з психологічними. Щодня через обстріли люди травмуються, а також страждають ментально. У зв'язку з цим є потреба навчитися підтримувати людей, знаходити необхідні слова і головне – коректно з ними спілкуватися.

  «У комунікації приховано набагато більше сенсів, ніж нам здається. Цей довідник допоможе розкрити нові, додаткові смисли, коли в центрі уваги – людина. І це стане першим кроком у формуванні нової етики спілкування», – зазначила Олена Зеленська.

  «Довідник безбар'єрності» – це гід з коректної комунікації з різними людьми. У посібнику є словник термінів та правила мови. А також поради та інструкції, як поводитися з найбільш вразлими категоріями населення. Наприклад, як підтримати дитину в укритті, як впоратися зі стресом, як поводитися з незрячими людьми чи з людьми з порушенням слуху тощо.

  Друкована версія «Довідника безбар'єрності» – це мультиформатне видання зі шрифтом Брайля, конгревним тисненням та QR-кодами на переклад українською жестовою мовою.

  Посібник створений за ініціативою першої леді Олени Зеленської у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами. Окрім друкованої версії Довідника, доступна також електронна, яка постійно оновлюється актуальною інформацією. Знайти її можна за посиланням.