• In English
 • Проведено навчання за навчальним курсом «Діалог та публічні консультації: як співпрацювати з громадянським суспільством ефективно»
  опубліковано 04 квітня 2024 року о 15:36

  Протягом лютого-березня 2024 р. представники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та Київської міської військової адміністрації (понад 50 осіб) у межах навчального курсу «Діалог та публічні консультації: як співпрацювати з громадянським суспільством ефективно» набували знань та удосконалювали свої вміння і навички з питань організації та проведення публічних консультацій, налагодження діалогу.

  Під час проходження навчального курсу (в онлайн та офлайн форматах, а також шляхом самостійного опрацювання матеріалів курсу) учасники ознайомилися, зокрема, з міжнародними стандартами та вітчизняною нормативно-правовою базою з питань проведення публічних консультацій, створенням дизайну відповідного процесу, основами конфліктології, поняттям і принципами діалогу, підходами фасилітації публічних заходів.

  Крім того, учасники мали можливість попрактикуватися у визначенні й аналізі стейкголдерів, обранні форматів публічних обговорень, розробці дизайну діалогового процесу обговорення (у форматах «майстерня майбутнього» та «світове кафе»), застосуванні технологій активного слухання, отримали практичні поради щодо використання діалогового підходу під час розв’язання конфліктів, які виникають у взаємодії органів виконавчої влади з громадськістю.

  Розробниками, спікерами та тренерами курсу виступили представниці Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів Наталія Окша та Тетяна Андрійчук, а також експертки з питань підтримки діалогу та медіації Діана Проценко та Наталія Мудрак.

  Крім того, для презентації технік самодопомоги у стресових ситуаціях та їх практичного відпрацювання була залучена психологиня Ольга Вакулюк-Лукашук.

  Також у рамках навчального курсу було проведено тренінг-симуляційну гру з метою відпрацювання навичок проведення багаторівневого діалогу в процесі публічних консультацій, а також читацький клуб.

  Під час обміну враженнями учасники курсу відзначали корисність та актуальність отриманих знань і навичок, а також висловлювали бажання продовжувати навчання і спілкування в межах подальших активностей, запланованих Секретаріатом Кабінету Міністрів для випускників курсу (тренінги, майстерні, читацькі клуби тощо).

  Заходи проводилися у рамках спільного проекту, що реалізовується Секретаріатом Кабінету Міністрів та Спеціальним представником Головування – Координатором проектів ОБСЄ в Україні (Програмою підтримки ОБСЄ для України).