• In English
 • Проти булінгу, домашнього насильства та дитячої злочинності: у школах Дніпропетровщини працюватимуть поліцейські
  Дніпропетровська ОДА, опубліковано 10 вересня 2020 року о 16:57

  Протягом півроку у 12 школах Дніпропетровщини працюватимуть поліцейські. Їхня мета – вчасно виявляти домашнє насильство, попереджати дитячу злочинність та протистояти булінгу. Це пілотний проект, який в майбутньому планують поширити на всю країну, повідомила заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ірина Грицай.

  «Зараз поліція здебільшого реагує на правопорушення, які вже сталися. Мета пілотного проекту – попереджати їх, – розповіла Ірина Грицай. – Вже розпочалися тренінги для 12 поліцейських. Далі вони стануть до роботи у школах Дніпропетровської області».

  Поліцейські працюватимуть у 12 школах, у кожній з яких навчаються понад 700 дітей. Там знаходитимуться повний робочий день – з 8:00 до 17:00.

  «Вони проводитимуть лекції про правила дорожнього руху та кібербезпеку. Стежитимуть за навчальним процесом та спілкуватимуться з учнями, вчителями, батьками. Виявлятимуть сексизм, працюватимуть з токсичними дорослими. Ставши друзями для дітей, допоможуть протистояти булінгу та домашньому насильству», – пояснила голова правління громадського руху «Gender Stream» Ольга Полякова.

  За її словами, поліцейські допоможуть створити в школах безпечний простір.

  «Діти страждають від шахраїв, булінгу, сексуального і домашнього насильства. Якщо агресори, наприклад, батьки, то малечі немає до кого звернутися. Ми прагнемо бути поряд, стати для хлопців та дівчат друзями. Наша мета – зрозуміти і допомогти», – поділилася начальник відділу ювенальної превенції у Дніпропетровській області Наталія Лазаренко.

  Проект втілюють Дніпропетровська ОДА, ГО «Gender Stream», ГУНП у Дніпропетровській області за підтримки програми ООН із відновлення та розбудови миру.