• In English
 • Промисловий патріотизм та інвестиції в розвиток вітчизняного бізнесу є ключовими принципами державної політики, - Надія Бігун
  Міністерство економіки України, опубліковано 09 листопада 2023 року о 19:04

  Промисловий патріотизм та стимулювання розвитку українського бізнесу є основними принципами нашої державної політики. Про це зазначила заступник Міністра економіки України Надія Бігун під час зустрічі з представниками українських виробників ліфтів. Зокрема, заступники Міністра економіки Надія Бігун та Віталій Кіндратів відвідали підприємства ТОВ "Завод Євроформат", ТОВ "Карат-Ліфткомплект" та ТДВ “Укрліфтсервіс”.

  “Стабільна робота українського бізнесу є визначальним фактором під час війни, адже за рахунок сплачених ним податків і зборів ми фінансуємо наші оборонні потреби. Наше завдання - надати йому максимальну підтримку та можливості для розвитку. Саме на це спрямовані урядові грантові програми, програми доступних кредитів, стимулювання попиту на українську продукцію, розвитку переробної галузі, підвищення рівня локалізації виробництва продукції в Україні, дерегуляція. В бюджеті наступного року ми закладаємо на програми підтримки бізнесу понад 40 млрд грн”, - зазначила Надія Бігун.

  В ході зустрічей обговорювались питання, що турбують українських виробників ліфтів, зокрема, можливості доступу до фінансування та грантових програм від Уряду, оновленні умови програми 5-7-9% для переробних підприємств, можливості факторингу через програму 5-7-9%, особливості технічного регулювання сфери та ринкового нагляду в умовах війни. 

  В Україні є три внутрішні виробники ліфтів: ТОВ “Завод Євроформат” (Київ), ТДВ “Укрліфтсервіс” (Київ), ТОВ «Карат-Ліфткомплект» (Вишгород). Їхні сумарні потужності складають 6,6 тис. одиниць в рік. Рівень локалізації їхньої продукції 45-65%. Для виготовлення ліфтів необхідно майже 2000 складових, в постачанні цих матеріалів та компонентів виробникам задіяні близько 300 українських компаній.

  Довідково

  На сьогодні в Україні експлуатується понад 100 тис. ліфтів,  з них 87900 – в житлових будинках, решта – офісні, адміністративні і інші. Зношеність парку ліфтів в житловому фонді становить 65% (ліфти старше 25 років). Без урахування війни заміни потребують близько 5 тис. ліфтів в рік. З урахуванням потреб відбудови – близько 10 тис. ліфтів на рік. До вторгнення в Україні в рік встановлювали від 3 до 4 тис. ліфтів в рік.

  Основними країнами–імпортерами ліфтів в Україну в 2022 році були Туреччина – 37%, Китай – 33%, Швейцарія – 10%.