• In English
 • Промисловий патріотизм: Під час робочої зустрічі в Мінекономіки обговорені питання придбання техніки для розмінування українського виробництва
  Міністерство економіки України, опубліковано 26 жовтня 2023 року о 13:57

  Питання закупівель техніки та обладнання для розмінування українського виробництва розглядалися під час зустрічі за участі заступників Міністра економіки Ігоря Безкаравайного та Надії Бігун, представників Міністерства оборони України, Державної спеціальної служби транспорту, Федерації роботодавців України, вітчизняних виробників.

  Під час зустрічі учасники обговорили, зокрема, можливості задоволення відповідних пріоритетних потреб ДССТ до кінця поточного року, а також плани щодо співробітництва на наступні періоди.

  «Переважна більшість номенклатури, представленої в запитах ДССТ, може бути поставлена українськими виробниками. Це дуже важливо, адже в такому разі бюджетні кошти, які держава спрямовуватиме на закупівлю техніки та обладнання, працюватимуть не лише на розмінування території України, але й на розвиток економіки. А це нові робочі місця, податки до бюджетів усіх рівнів. Зрештою, коли відповідні потреби України будуть задоволені, продукція підприємств йтиме на експорт. Тому ми орієнтуємося на те, щоб держава закуповувала максимум техніки та обладнання саме вітчизняного виробництва, або з високим ступенем локалізації», - зазначила заступник Міністра економіки Надія Бігун.

  Як своєю чергою підкреслив заступник Міністра економіки Ігор Безкаравайний, потреби України в техніці та обладнанні для розмінування є значними. Тож попит на відповідну продукцію зберігатиметься.

  «На жаль, наявні потужності ані вітчизняних виробників, ані іноземних не в змозі повною мірою задовольнити потреби України в техніці та в обладнанні по багатьом позиціям. Нам потрібно набагато більше машин для розмінування, машин для перевезення вибухонебезпечних предметів, особового складу, іншої спеціальної техніки, міношукачів і таке інше. Протягом багатьох років будуть актуальними потреби в ремонті цієї техніки, постачанні запчастин для неї. Отже, українські підприємства, які сьогодні створюють чи масштабують відповідні виробництва, мають гарну перспективу для розвитку», - зазначив Ігор Безкаравайний.

  За підсумками зустрічі вирішено за наявності відповідного фінансування зосередити увагу на закупівлях техніки та обладнання українського виробництва. Частина потреб може бути задоволена виробниками до кінця поточного року. Решта продукції за наявності замовлення буде виготовлена до кінця першого кварталу наступного року. Також обговорена можливість постачання частини техніки протягом року. 

  Окрім того, під час зустрічі обговорені питання локалізації виробництва техніки та обладнання іноземних зразків на території України.

  Нагадаємо, як наголошує Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко, промисловий патріотизм є складовою економічної та воєнної безпеки України, а підтримка вітчизняного бізнесу - пріоритетом для Уряду. «Заклик «Купуй вироблене в Україні» повинен бути не гаслом, а практикою», - зазначає Юлія Свириденко.