• In English
 • Промвиробництво продовжує зростати - з початку року на 1,7%
  Міністерство економіки України, опубліковано 23 вересня 2021 року о 19:41

  За підсумком січня-серпня 2021 року промвиробництво зросло на 1,7%. У тому числі у переробній промисловості – на 1,9%, добувній - на 1,2%, постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – на 1,6%.
  За даними Держстату, зростання промвиробництва в серпні склало 0,6% («плюс» 0,2% у липні 2021р.), з урахуванням ефекту календарних днів – зростання на 0,2%.
  “Зростання промисловості в серпні формувалось за рахунок продовження дії факторів загального покращення в економіці, таких як вплив високої кон’юнктури на зовнішніх ринках та поступового відновлення попиту на окрему продукцію на внутрішньому ринку. Зокрема, відбулось зростання виробництва в переробній промисловості - на 2,2%, тоді як в попередньому місяці спостерігалося падіння на 1,8%”, - прокоментував Перший заступник Міністра економіки України Володимир Гринюк.
  Найбільший внесок у індекс промислової продукції в серпні мали інвестиційно спрямовані види діяльності, такі як виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, яке прискорило зростання до 12%, виробництво меблів, іншої продукції, ремонт і монтаж машин і устаткування – до 5,5%, машинобудування – до 5,1%. Окрім того, збереження сприятливої кон’юнктури на світових ринках чорних металів продовжує сприяти зростанню металургійного виробництва - на 5,4%.