• In English
 • Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 17 жовтня 2023 року о 16:53

  Шановні колеги, шановні українці!

  Розпочинаємо чергове засідання Уряду.

  Україна увійшла в осінньо-зимовий період. Головне наше завдання – забезпечити людей світлом і теплом, захистити енергетичну інфраструктуру та продовжити відновлення. Бо це умови для життя тут і зараз. Це запорука нашої стійкості.

  У відновленні ми послідовно рухаємося в п’ятьох напрямках.

  Перший – це енергетика. Сьогодні він ключовий. Завершуємо планові ремонти, щоб задіяти максимальні потужності протягом цієї зими.

  Генерація. Вже додали в енергосистему 1,5 ГВт і збільшуємо цю цифру до 1,7 ГВт, як і планувалось.

  Щодо ресурсів. Маємо майже 15,8 млрд кубів газу, плануємо накопичити до 16,5 млрд куб м. За даними НАК «Нафтогаз», є всі шанси пройти зиму за рахунок газу власного, українського видобутку.

  Щодо пунктів незламності. Розгорнули їх понад 13 тис. Найбільше на Дніпропетровщині, в Києві та на Харківщині. Проте, близько 2,5 тис. пунктів потребують доукомплектування. Це завдання для місцевої влади. Всюди має бути генератор, пальне, старлінк, засоби опалення. Скоро всі зможуть знайти найближчий до себе пункт незламності через інтерактивну карту в Дії.

  Безпека енергооб’єктів. Комбінація активного та пасивного захисту зменшить ризики в разі масованих російських атак. Буде непросто, але Україна витримає.

  Другий напрямок відновлення – критична та соціальна інфраструктура.

  62 млрд грн ми виділили з Фонду відновлення. З них 11,3 млрд грн – на відновлювальні проекти в соцсфері та ЖКГ. 3,5 млрд грн – на будівництво та відбудову інфраструктури, житла та громадських споруд. Ще майже 19 млрд грн – на виконання робіт на об’єктах енергетики.

  Ще один важливий аспект – укриття в школах. На це регіонам Уряд виділив 1,5 млрд грн субвенції.

  Роботи тривають, відповідні міністерства постійно комунікують про хід відновлювальних робіт.

  Третій напрямок – це житлові програми єВідновлення та єОселя.

  Загалом на житлові компенсації українцям, чиє житло постраждало від обстрілів, спрямовано 4,4 млрд грн.

  У програмі єВідновлення передбачено три компоненти. З них два – на стадії активної реалізації.

  На відшкодування за пошкоджене майно подано більше 50 тис. заявок. Найбільше на Харківщині, Київщині та Миколаївщині. Там, де була ворожа окупація або інтенсивні обстріли. У вигляді компенсації люди вже отримали 1,5 млрд грн.

  4,3 тисячі заявок вже надійшло щодо зруйнованого житла. У Дії триває генерація житлових сертифікатів, за які постраждалі зможуть придбати нову оселю. З листопада ці сертифікати вже можна буде використовувати.

  Нарешті третій компонент єВідновлення – це відшкодування тим, хто зробив ремонти власним коштом. Верховна Рада ухвалила відповідний закон. Очікуємо, що виплати розпочнуться з початку 2024 року.

  Щодо програми єОселя, то пільгові іпотечні кредити отримали майже 4 тис. українських родин на суму 5,7 млрд грн. Переважно це військові, педагоги та медики.

  Четвертий напрямок відновлення – розмінування.

  Тут плануємо максимально прискоритися. Очищення нашої землі від російських мін має тривати роки, а не десятиліття. Відчуваємо підтримку партнерів. За підсумками конференції в Загребі й попередніх домовленостей акумулювали 500 млн доларів на розмінування. У щоденному режимі працюємо для збільшення цих ресурсів.

  П’ятий напрямок відновлення – це підтримка малого й середнього бізнесу.

  Один із ключових векторів – це доступні кредити та гранти. Від початку повномасштабної війни за програмою «5-7-9» підприємці отримали понад 39 тисяч пільгових кредитів на суму більше 152 млрд грн. Половина кредитного портфелю йде в аграрний сектор, 25% – в торгівлю, до 15% – в промисловість.

  Щодо грантів програми єРобота, то від її старту малому бізнесу та мікробізнесу перераховано 1,7 млрд грн. На створення садів і теплиць аграріям надали 470,5 млн грн, переробним підприємствам – понад 2 млрд грн.

  Кожен такий грант – це інвестиції в робочі місця, в нові виробництва, в посилення наших експортних можливостей.

  Усі ці п’ять напрямків відновлення будемо продовжувати й у 2024 році. Маємо для цього політичну волю, правову базу та відповідні ресурси.

  Крім того, розраховуємо на дієву допомогу партнерів. Призначення спецпредставника США з питань економічного відновлення свідчить про високий рівень солідарності з Україною.

  Вчора з пані Пенні Пріцкер обговорили основні напрямки відбудови, джерела фінансування, потенційні точки росту українського ВВП. Вдячний їй за щире бажання допомогти Україні та за зусилля, спрямовані на посилення нашої держави.

  Тож продовжуємо роботу для нашої перемоги та відновлення.

  Дякую за увагу! Слава Україні!

  Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду