• In English
 • Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 жовтня 2023 року о 14:18

  Шановні колеги, шановні українці!

  Розпочинаємо чергове засідання Уряду.

  Україна консолідує світ для протидії російській агресії і для відбудови нашої держави. Зміцнюємо збройну коаліцію, коаліцію фінансову, санкційну коаліцію, коаліцію відбудови та коаліцію розмінування.

  Цього тижня отримали низку важливих результатів.

  Насамперед це засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі Рамштайн в Брюсселі за участі Президента України Володимира Зеленського. Тут маємо непохитну підтримку та конкретну збройну допомогу.

  У Загребі відбулася конференція щодо гуманітарного розмінування за участі понад 40 держав. Урядова делегація представила наші плани щодо знешкодження російського мінного сміття. Мали плідний діалог із партнерами.

  З урахуванням попередніх пакетів підтримки залучено близько 500 млн євро внесків на розмінування для України. Зокрема, 100 млн євро від Швейцарії, близько 20 млн євро від Норвегії, 12,5 млн євро від Швеції, 5 млн євро від Хорватії, 2 млн євро від Австрії, по 1,5 млн євро від Іспанії та Словенії.

  Україна дякує за кожен внесок, це наша спільна робота для безпеки майбутніх поколінь.

  Кошти підуть на закупівлю засобів обстеження, розмінувальної техніки, на екіпірування саперів. Крім того, додаткова допомога надійде у вигляді обладнання та експертної підтримки.

  З Хорватією Україна підписала угоду про співпрацю у сфері розмінування. Зокрема, щодо очищення земель, просвітницької роботи серед населення, формування стандартів протимінної діяльності, навчання українських фахівців, розвитку виробничих потужностей.

  Також дякуємо Швейцарії за ініціативу провести наступного року другу донорську конференцію з гуманітарного розмінування.

  ***

  У Марокко під час щорічних зборів МВФ та Світового банку делегація Уряду та Нацбанку працювала над збереженням макрофінансової стабільності України.

  Це діалог з MIGA для реалізації нових проектів страхування воєнних ризиків.

  Це переговори про чинні та нові проекти зі Світовим банком. Зокрема у сфері логістики, енергетики, медицини, житла.

  Це комунікація з керівництвом МВФ про виконання програми фінансування. Вдячні Фонду за високу оцінку зусиль України у відновленні, подоланні інфляції та нарощенні міжнародних резервів.

  Міністри фінансів країн G7 чітко наголосили на непохитній підтримці України. Також вони підтвердили зобов’язання тримати російські активи замороженими, аж поки рф не компенсує завдані нашій державі втрати.

  Крім того, вивчаються шляхи надання Україні коштів підсанкційних російських олігархів.

  У Європі вже маємо прецедент. Бельгія формує спеціальний фонд в розмірі 1,7 млрд євро, куди йтимуть податки з прибутків від російських активів. Кошти спрямують на військову, гуманітарну та макрофінансову підтримку України.

  Вдячні також уряду Естонії, який розробив відповідний нормативний акт і спрямував його до естонського парламенту.

  Закликаємо інших європейських партнерів діяти так само. росія повинна заплатити за злочини, в тому числі грошима.

  ***

  Позавчора до українського бюджету надійшов грант в розмірі 1,15 млрд доларів від Сполучених Штатів. Таким чином цьогоріч ми уже отримали від США майже 11 млрд доларів у формі грантів.

  Загалом у 2023 році ключовими гарантами нашої макрофінансової стабільності є Євросоюз, Сполучені Штати, МВФ, Канада та Японія.

  До кінця року плануємо залучити близько 42 млрд доларів допомоги. Розраховуємо на стабільну прогнозовану підтримку від наших партнерів і в майбутньому.

  Завдяки цьому Україна може виконувати свої соціальні зобов’язання перед українцями.

  За 9 місяців цього року спрямували на соціальні виплати майже 336 млрд грн. Наступного року передбачили на соціальну політику й підтримку майже 469 млрд грн. Це +5% до того, що маємо у 2023-му.

  Одночасно реформуємо систему, робимо її більш ефективною та дієвою. Реалізуємо нову філософію соціальної політики, в основі якої створення можливостей для розвитку і самозабезпечення.

  ***

  Про відновлення. Сьогодні ухвалюємо два рішення щодо оновлення стратегічно важливої транспортної інфраструктури. Передаємо у державну власність Південнобузький та Інгульський мости у Миколаєві. Передаємо їх до сфери управління Агентства відновлення, щоб там провести належні капітальні ремонти та проводити належне утримання цих об’єктів у відповідному стані.

  Створюємо ще один індустріальний парк – в Рівненській області на площі 43 га. Це вже 69-й такий об’єкт. Очікуємо створення 1400 робочих місць у галузі переробки.

  ***

  Наостанок про опалювальний сезон. Готовність енергетики та комунальної інфраструктури наближається до 100%. Деякі громади вже почали включати тепло. В інших населених пунктах воно з’явиться найближчим часом відповідно до погодних умов.

  Сезон буде складним. Ми це розуміємо, ми готуємося до всіх викликів та до всіх можливих сценаріїв.

  Вже розгорнута мережа з 13-ти тисяч Пунктів незламності, де люди матимуть світло, тепло, інтернет та зв’язок на критичні та екстрені випадки.

  На доручення Президента сьогодні приймаємо постанову про відображення цих локацій в застосунку та на порталі Дія.

  Українці будуть бачити, де розташований найближчий до них пункт, зможуть оцінити наявні там умови та залишити відгук. Таким чином місцева влада оперативно реагуватиме на скарги й усуватиме всі недоліки.

  Працюємо далі для безпеки та добробуту людей, ефективно відповідаємо на виклики воєнного часу, наближаємо перемогу.

  Дякую за увагу!

  Слава Україні!

  Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду