• In English
 • Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 01 серпня 2023 року о 17:25

  Шановні колеги! Шановні українці!

  Розпочинаємо чергове засідання Уряду.

  Швидка відбудова є одним із пріоритетних напрямків роботи Уряду. До початку опалювального сезону залишилося декілька місяців, а тому важливо прискоритися по всіх напрямках. 

  На першому місці житло, бо це базова потреба. Сьогодні спільно з віце-прем’єр-міністром Михайлом Федоровим відвідали Ірпінь та Гостомель на Київщині. Ці міста, а також Бородянка й Дмитрівська громада – учасники проекту відбудови пошкоджених житлових багатоповерхівок. 18 будинків, де житимуть 4,5 тис. людей.

  Проект фінансується за кошти, зібрані на платформі UNITED24. Вдячний усім благодійникам, які солідарні з Україною і допомагають.

  ***

  Завершуємо формування системи компенсацій в межах програми єВідновлення. Вже виплачуємо кошти на ремонти власної оселі. Для 4,8 тис. українців погоджені виплати на суму 389 млн грн.

  Від сьогодні стартує новий етап — компенсації за зруйноване житло. Суми виплат так само визначають комісії на місцях. Послуга цифровізована – заявка подається в Дії. Людина отримує сертифікат, з яким може підбирати собі нове житло. Усі особливості роботи механізму буде додатково й детально комунікувати Міністерство інфраструктури та Міністерство цифрової трансформації. Важливо, що тепер ми охоплюємо допомогою всіх людей, чиє житло так чи інакше вразила війна.

  Також сьогодні набувають чинності зміни, які розширюють програми доступного іпотечного кредитування єОселя. Подати заявку на участь у програмі тепер можуть усі громадяни, які не мають власного житла, більшого за нормативну площу. Позика буде видаватися під пільгові 7%. Важлива програма для людей і для відновлення економіки.

  Ще одна базова потреба – це якісні медичні послуги. Понад 750 медзакладів у різних куточках України відновлені повністю або частково. Найбільше в Миколаївській, Дніпропетровській, Київській областях, на Харківщині та на Чернігівщині. Ворог знищує українські лікарні, але ми будемо їх відновлювати. Мета – не просто повернути те, що було, а зробити у медицині якісний крок вперед після нашої перемоги.

  Ще один пріоритет – транспорт. Поблизу Бородянки відновлено стратегічно важливий міст через річку Здвиж. Це частина великого шляху до кордону з Польщею. Наразі маємо вже третій капітально відбудований мостовий об’єкт на Київщині.

  Наступна базова потреба – світло і тепло в кожній домівці. Для цього готуємося до зими та відновлюємо енергетику: генерацію, мережі розподілу, теплоелектростанції, ТЕЦ, котельні. До грудня плануємо додати в енергосистему 2,9 ГВт потужності.

  Одночасно максимально захищаємо об’єкти від ворожих атак. Один із способів захисту — децентралізація генерації. Її мобільність — запорука безпеки. Російські терористи атакуватимуть насамперед статичні великі електростанції, але не зможуть вразити пересувні невеликі об’єкти.

  Сьогодні Уряд спрощує процедури зі встановлення мобільних генеруючих газотурбінних установок та супутньої інфраструктури. Також знімаємо бюрократичні перепони для проведення повітряних ліній електропередачі та підстанцій. Це пришвидшить енергетичне відновлення і створить міцну, менш вразливу для ворога систему.

  ***

  Ще один пріоритет відновлення – логістика. Передусім до західних кордонів. Наша мета – максимально розширити пропускну здатність шляхів. В умовах блокади чорноморських портів вони єдині надійні артерії українського експорту.

  Тиждень тому через річку Прут на кордоні з Румунією відкрили рух одним із найдовших тимчасових мостів. Він зведений на заміну аварійному. Це суттєво покращує логістику до пунктів пропуску на кордоні з ЄС.

  Сам перетин кордону мусить бути максимально зручним. Для цього розвиваємо систему єЧерга, яка вже працює для вантажних авто. Тепер вона буде доступна для рейсових автобусів. Від учора сервіс працює в тестовому режимі на україно-польському пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ». Водіям автобусів треба зареєструватись у системі та приїхати на кордон в передбачений маршрутом час. Тестування сервісу допоможе усунути недоліки. Після цього послуга буде доступна на всьому західному кордоні.

  І наостанок. Уряд і надалі розширює мережу індустріальних парків. Вона вже налічує 64 промислових майданчиків із готовими інженерними комунікаціями та податковими пільгами. Додаємо ще один – у місті Перечин на Закарпатті. На його базі буде створено 745 робочих місць у переробній промисловості.

  Продовжуємо працювати для нашої перемоги, для зміцнення України, для відбудови та для подальшого зростання.

  Дякую за увагу! Слава Україні!

  Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду