• In English
 • Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду
  опубліковано 01 березня 2024 року о 14:49

  Доброго дня, шановні колеги, шановні українці.

  Друга зима в умовах повномасштабного вторгнення завершилася.

  Ми пройшли її без жодного блекауту та без застосування графіків відключень для всієї країни.

  Сьогодні, в перший день весни, треба сказати важливі слова, що енергосистема працює стабільно. Обмеження для споживачів не застосовуються.

  Рік і навіть пів року тому багато хто не вірив, що це буде можливо.

  Але наша підготовка зіграла тут ключову роль. Було побудовано захист енергооб’єктів. Створено запас резервного обладнання. 90% магістральних мереж відновлено. Завдяки ремонтам у систему додали більше 2 ГВт потужності.

  Були збільшені до 1,7 ГВт можливості для імпорту електроенергії з ЄС.

  В грудні 2023 року Україна остаточно стала членом "енергетичного ЄС". «Укренерго» стало 40-м повноцінним членом ENTSO-E. Наша енергосистема повністю синхронізована з європейською.

  За останні 1,5 року ми крок за кроком побудували потужну енергетичну коаліцію на підтримку України.

  Наші міжнародні партнери передали сотні одиниць критичного обладнання. У Фонді підтримки енергетики зібрали понад 400 млн євро.

  Все це для того, аби сьогодні українські родини були зі світлом, українські підприємці були зі світлом, а наша економіка працювала.

  Особлива подяка українським енергетикам, які зробили це можливим.

  Сьогодні у підземних сховищах маємо більше 8,5 млрд кубів газу. На складах більше 1 млн тонн вугілля. Маємо впевнено завершити цей опалювальний сезон, і одразу розпочнемо підготовку до наступної зими.

  Ще один ключовий елемент нашої енергетичної стратегії — це збільшення власного видобутку газу.

  У 2023 році державний «Нафтогаз» запустив 86 нових свердловин. Попри війну, видобуток газу у 2023 році збільшився. Завдання на 2024 рік для групи «Нафтогаз» — вийти на видобуток 15-ти млрд кубів газу.

  Це важливо для нашої енергетичної незалежності та стійкості.

  ***

  Говорячи про енергетичні перемоги України, не можемо не подякувати нашим міжнародним партнерам.

  Вдячні за наявні та нові програми підтримки.

  Окремо вдячні Європейському Союзу за остаточне схвалення інструменту Ukraine Facility. Це 50 млрд євро на 4 роки.

  Це підтримка інвестицій, підтримка нашої економіки та нашого руху до членства в ЄС.

  Цього року очікуємо отримати 16 млрд євро бюджетної допомоги від ЄС.

  Сьогодні схвалюємо Угоду між Урядом України та Єврокомісією «Програма підтримки реформ та відновлення». Угода передбачає збільшення загального бюджету програми до 374 млн євро. За рахунок цих коштів передбачається відновлення зруйнованих об’єктів інфраструктури, підтримка малих фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції, модернізація пунктів пропуску, суміжних із кордоном ЄС.


  Стосовно спільних проектів з міжнародними партнерами. Сьогодні затвердимо й подамо на ратифікацію до ВРУ угоду зі Словенією щодо підтримки програми гуманітарного розмінування в Україні.

  Словенія надасть грант на суму більше 50 млн грн (1,5 млн євро), аби допомогти нам швидше пройти процес такого розмінування.

  ***

  У питанні гуманітарного розмінування ми особливу увагу приділяємо обстеженню сільськогосподарських земель. Завдяки цьому аграрії повертаються до роботи в усіх регіонах, зокрема в деокупованих громадах.

  Україна вже розпочала третю посівну за час повномасштабної війни. Завдяки теплій погоді така посівна іде в 4-х областях на Півдні. Уряд підтримує і буде відстоювати інтереси українських аграріїв в усіх аспектах.

  Сьогодні також ухвалимо та передамо до Парламенту законопроект про Державний аграрний реєстр.

  Цей реєстр уже створено, але важливо унормувати його роботу окремим законом, а також розширити його функціонал.

  115 тисяч користувачів зареєстровані в цьому реєстрі. Це простий і зрозумілий інструмент, через який держава допомагає українським аграріям.

  Також на порядку денному маємо ще одне рішення для розвитку аграрного сектору в Україні.

  Уряд запустив програму єРобота, і один з компонентів цієї програми — це безповоротні гранти на висадку садів та виноградників.

  Завдяки новим змінам тепер можна буде отримати 330 тис. грн для висадки одного гектара винограду.

  Розмір компенсації збільшуємо на 105 тис. грн за гектар. Максимальна сума гранту — 10 млн грн.

  Ці гроші не потрібно повертати за умови виконання всіх вимог, головна з яких — це створювати робочі місця.

  ***

  єРобота — це одна з тих успішних державних програм, завдяки яким вже створено тисячі нових бізнесів та десятки тисяч нових робочих місць. Це те, що сприяє відновленню нашої економіки та відновленню нашої країни.

  Ще одна така програма — це єОселя. Пільгові іпотечні кредити. Вже 7600 українських родин скористалися цією програмою. Більшість — це військовослужбовці та працівники силових відомств.

  Сьогодні Уряд затвердить порядок використання коштів для «Укрфінжитла» та відповідно програми єОселя на 2024 рік. Виділяємо на це майже 1,5 млрд грн.

  У планах на цей рік видати близько 12 тисяч пільгових іпотечних кредитів.

  ***

  Наостанок. Про пенсії. Сьогодні розпочинаємо третю індексацію за час повномасштабної війни.

  В березні всі наші пенсіонери отримають збільшені виплати. Пенсії зростуть на 8%.

  Будемо і надалі допомагати тим, хто цього найбільше потребує. Будемо і далі відновлювати нашу країну.

  Дякую за увагу.

  Слава Україні!

  Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду