• In English
 • Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 19 липня 2022 року о 16:34

  Майже через 5 місяців після початку повномасштабної війни росія та її війська перейшли до повномасштабної стратегії виснаження нашої країни.

  Паралельно з цим кремлівський режим реалізовує аналогічну стратегію і проти наших партнерів. Вони вірять, що виснаженням від війни примусить Україну здатися, а холодом і голодом зламають наших союзників і зменшать підтримку України. Блокування портів, терор проти тилових українських міст, руйнування нашої інфраструктури, створення енергетичної кризи в Європі – все це частина цієї російської стратегії. Тому завдання українського Уряду максимально посилити нашу стійкість як держави і бути готовими до будь-яких сценаріїв.

  Ключовий пріоритет, як і всі ці місяці – максимальне забезпечення армії всім необхідним.

  Друге завдання – перезапуск економіки та допомога бізнесу.

  Третє – це підготовка до опалювального сезону та відновлення зруйнованої критичної інфраструктури.

  Четверте – нарощення експортних можливостей.

  П’яте – соціальна підтримка наших громадян.

  Щотижня в нас є прогрес і рішення по кожному з цих пунктів.

  Так, сьогодні Уряд направить до Верховної Ради законопроект про ратифікацію Угоди між Україною і Туреччиною щодо співробітництва у сфері високих технологій, авіаційній та космічній галузях. Серед іншого, це дозволить побудувати в Україні завод із виробництва та обслуговування славнозвісних безпілотників Байрактар.

  Ми постійно посилюємо нашу співпрацю з міжнародними партнерами в питаннях безпеки. Вдячні Європейському Союзу за вчорашнє рішення про виділення п’ятого траншу на 500 млн євро для забезпечення України необхідною зброєю. Це чергове важливе рішення, яке дозволяє нам змінити паритет у всіх видах озброєння на користь нашої армії на полі бою.

  Також сьогодні Уряд затвердить залучення чергового гранту від Сполучених Штатів Америки в розмірі 4,5 млрд доларів. Це наочна демонстрація того, що наші союзники продовжують міцно стояти поруч з Україною і допомагають нам наблизити перемогу. Ці кошти надійдуть через Цільовий фонд, створений Світовим банком. Ми вдячні Сполученим Штатам та всім нашим партнерам за постійну фінансову підтримку.

  Друге пріоритетне питання для Кабінету Міністрів – це економіка і допомога бізнесу. Станом на 15 липня за програмою релокації у безпечні регіони переміщено 678 підприємств. Ми допомагаємо бізнесу не просто фізично переїхати, але і швидко вирішити всі бюрократичні та операційні питання, пов’язані з його запуском на новому місці. Надаємо можливість фактично безкоштовної оренди майна для розміщення. Крім того, Уряд виплатив 37 млн грн роботодавцям, які наймали працівників із числа внутрішньо переміщених осіб.

  Ми також очікуємо на сьогоднішнє голосування у Верховній Раді за законопроект, який має суттєво прискорити приватизацію державного майна та державних підприємств. Це пришвидшення малої приватизації та усунення зайвих бюрократичних норм. Це нові можливості для бізнесу – купити об’єкт і вдихнути в нього нове життя, особливо під час релокації.

  Окремо маємо сьогодні два рішення Уряду щодо створення нових індустріальних парків. Перший – це Хотин Invest. Другий – «Енергія Буковини». Обидва парки будуть розташовуватися в Чернівецькій області та сприятимуть розвитку економіки держави й регіону. За останні кілька тижнів це вже четвертий створений в Україні індустріальний майданчик. Президент Володимир Зеленський учора підписав два закони про податкові й митні стимули для таких парків, а тому їх розгортання та створення потужних виробництв в Україні лише починається.

  Стосовно регіонального розвитку. Маємо також рішення про перерозподіл 500 млн грн на відновлення та відбудову пошкодженої інфраструктури в регіонах, які постраждали від війни. Це кошти держави в рамках спільного з ЄБРР проекту. Зараз ми їх спрямовуємо на першочергові потреби наших громадян і наших громад. Тобто загальна сума на відновлення регіонів, яку виділив Уряд від початку війни, фактично вже складає 3 млрд грн.

  Звичайно, що продовжується і активна підготовка до опалювального сезону. Приймаємо рішення, згідно з яким «Нафтогаз» продовжить постачати газ виробникам тепла по 7,40 грн за кубометр блакитного палива. Тобто ціна залишається незмінною для всіх теплокомуненерго, і це дозволяє місцевій владі не підвищувати тарифи ні на тепло, ні на гарячу воду. Фіксована ціна на газ залишається до 31 травня 2023 року.

  І про нашу роботу. Сьогодні Верховна Рада проголосувала за призначення нової міністерки соціальної політики Оксани Іванівни Жолнович. Хотів подякувати Марині Володимирівні Лазебній за ті 2,5 роки роботи в надскладних умовах пандемії та війни.

  Зараз кількість викликів у соціальній сфері дуже велика, а тому очікуємо від нової міністерки швидкого включення в роботу. Ми маємо як забезпечити соціальну підтримку кожного, хто цього потребує, так і продовжити реалізацію стратегічних планів, у тому числі пенсійної реформи. Вітаємо Оксану Іванівну в нашій урядовій команді.

  Наостанок. На доручення Президента Володимира Зеленського активізовано обрання керівництва антикорупційних органів в Україні. Сьогодні Конкурсна комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затвердила результати конкурсу. Зі свого боку доручаю Секретаріату Кабінету Міністрів України невідкладно організувати перше засідання комісії з відбору керівника Національного антикорупційного бюро. Розраховуємо, що робота комісії буде швидкою та результативною.  Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду