• In English
  • «Промисловий безвіз» залишається серед топ-пріоритетів України у відносинах з ЄС, - Дмитро Кулеба у розмові з Жозепом Боррелем
    Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 20 грудня 2019 року о 09:24

    Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба 19 грудня провів телефонну розмову з Віце-президентом Європейської Комісії, верховним представником ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепом Боррелем.

    Сторони обговорили хід підготовки засідання Ради Асоціації Україна-ЄС у січні 2020 року. Дмитро Кулеба поінформував європейського колегу, що Верховна Рада ухвалила останній необхідний закон для початку процесу оцінювання готовності України до укладання Угоди ACAA (“промислового безвізу”), і тепер Україна розраховує на приїзд до Києва оціночної місії ЄС. Віце-прем’єр-міністр звернувся до Віце-президента з проханням сприяти надсиланню такої місії.

    Дмитро Кулеба проінформував Жозепа Борреля, що Україна зацікавлена взяти активну участь у розробці та реалізації європейської “Нової зеленої угоди” (New Green Deal). Дмитро Кулеба повідомив, що нині координує підготовку Урядом списку пропозицій, як саме Україна може взяти участь у цій ініціативі ЄС.

    “Наскільки мені відомо, нині є лише рамочне розуміння Угоди. І ЄС буде обговорювати деталі подальших кроків. Україна подасть свої пропозиції, які ЄС, сподіваємося, прихильно розгляне. Ми хочемо бути частиною цих зусиль ЄС з досягнення кліматично нейтральної економіки. Ми зробимо конкретні пропозиції, де Україна може взяти участь і стати невід’ємною частиною європейської політики “Нової зеленої угоди”, - зауважив Віце-прем’єр-міністр.

    У свою чергу Жозеп Боррель привітав наміри України щодо долучення до “Нової зеленої угоди”. Він також запевнив, що сторона ЄС активно готується до засідання Ради Асоціації, аби зробити її максимально змістовно наповненою. Сторони домовилися, що експерти Європейської Комісії та представництва України при ЄС активно проводитимуть консультації щодо очікуваних результатів засідання Ради Асоціації.

    Окремо Дмитро Кулеба звернув увагу співрозмовника, що проводить розмову з Херсона: “Це регіон поблизу окупованого Криму. Я тут з регіональним візитом. Саме Херсон стане першим регіоном, де Уряд відкриє офіс євроінтеграції. Ми хочемо максимально ефективно впроваджувати європейські стандарти на регіональному рівні”, - зазначив він. Віце-президент Єврокомісії привітав такі зусилля української сторони.