• In English
 • «Промисловий безвіз» з ЄС можливий у 2020 році, – Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 28 березня 2019 року о 15:01

  «Промисловий безвіз» з Євросоюзом, тобто підписання Угоди АСАА (Угоди про відповідність і прийнятність промислової продукції), можливий у 2020 році. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі зі студентами та викладачами Чернівецького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету.

  «Сподіваюся, що зареєстрований позавчора євроінтеграційний законопроект у сфері технічного регулювання народні депутати ухвалять у квітні. Відповідно, після цього ЄС має ухвалити рішення про оціночну місію, що зробить можливим уже в 2020 році вийти на підписання Угоди АСАА», – сказала Віце-прем’єр-міністр.

  Водночас вона висловила жаль, що 3 тижні тому Верховна Рада провалила голосування законопроекту №6235, що стосувався адаптації національного законодавства в частині технічних регламентів та оцінки відповідності законодавству Європейського Союзу.

  Віце-прем’єр-міністр сподівається, що за активної залученості Міністерства економічного розвитку і торгівлі підготовка до укладення Угоди пришвидшиться.

  Вона також зазначила, що Україна вже досягла технічної сумісності з ЄС у трьох пріоритетних промислових секторах економіки. На черзі – робота над досягненням такої сумісності і в інших секторах.

  Визнання еквівалентності української системи технічного регулювання та оцінки відповідності європейській значно спростить експорт промислової продукції до ЄС, зокрема, виробники зможуть отримувати необхідні сертифікати в Україні.

  «Промисловий безвіз» з ЄС можливий у 2020 році, – Іванна Климпуш-Цинцадзе «Промисловий безвіз» з ЄС можливий у 2020 році, – Іванна Климпуш-Цинцадзе