Промислове виробництво в Україні за підсумками 2017 року відновило позитивну динаміку росту, що свідчить про остаточне подолання негативу, спричиненого блокадою Донбасу взимку 2017 року та втратою деяких вугільних та металургійних активів. Як свідчать дані Державної служби статистики України, скоригований показник зростання «грудень 2017 року до грудня 2016 року» склав 0,4%. Зростання грудня порівняно з листопадом – 1,9%.
У розрізі видів діяльності лідирують виробництво комп’ютерів та оптичної продукції (зростання «грудень до грудня» – 44,6%), хімічна промисловість (41%), машинобудування (14,6%), фармацевтика (8,8%). Вельми помітно зростала переробна промисловість та будівництво. Скоригований показник «грудень до грудня» в переробці становив «плюс» 6,7%, а в будівництві – 9,7%. Причому загальний обсяг виконаних протягом 2017 року будівельних робіт склав 101,1 млрд грн, з них 73,2% – це нове будівництво, реконструкція та технічне переоснащення споруд.
У регіональному розрізі найбільш помітний позитив зафіксований в західних областях та традиційно промислових районах Харківщини, Дніпропетровщини й Миколаївщини.