• In English
 • Програма релокації: 761 підприємство переміщено в більш безпечні регіони
  Міністерство економіки України, опубліковано 25 жовтня 2022 року о 18:18

  За програмою релокації в більш безпечні регіони переміщено 761 підприємство, 80% з них вже відновили роботу на новому місці. Про це повідомила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна в ефірі Національного телемарафону. 

  “На сьогодні 761 підприємство перевезло свої виробничі потужності з регіонів активних бойових дій в більш безпечні, 588 з них вже працюють на новому місці. Ще для 274 підприємств зараз здійснюється пошук підходящої локації або способу транспортування. В рамках програми релокації держава надає підтримку кожному бізнесу, який прагне переїхати з небезпечних територій та повноцінно працювати на перемогу. Таким чином ми не лише зберігаємо виробничий потенціал країни, але й тисячі робочих місць”, - зазначила Тетяна Бережна.

  Серед релокованих підприємств, які вже відновили свою діяльність на новому місці, найбільшу частку складають: 

  • підприємства у сфері оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (40,24 % від загальної кількості релокованих підприємств);

  • переробної промисловості (31,71 %); 

  • інформації та телекомунікацій (6,34 %); 

  • професійної, наукової та технічної діяльності (5,85%);

  • будівництва (4,15%).

  Найбільше підприємств релокувалося до Львівської (30% релокованих підприємств), Закарпатської (17%), Чернівецької (11%), Івано-Франківської (8%), Хмельницької (7%) та Тернопільської (7%) областей.

  Підприємство, що ухвалило рішення перемістити свої виробничі потужності, отримує від держави пакет підтримки, який включає наступні опції:

  • підбір місця розташування для потужностей підприємства;

  • допомога з перевезенням на нову локацію;

  • сприяння в розселенні працівників та пошуку нових співробітників;

  • підтримка у відновленні логістики, закупівлі сировини та пошуку ринків збуту.

  Наразі переміщення підприємств здійснюється в один з шістнадцяти регіонів (Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Вінницька, Волинська, Рівненська, Кіровоградська, Черкаська, Полтавська, Дніпропетровська, Житомирська, Одеська та Київська (за виключенням м. Києва) області).

  Нагадаємо, урядова програма релокації підприємств реалізується Міністерством економіки України спільно з обласними держадміністраціями, а також Укрзалізницею та Укрпоштою. Щоб взяти участь в програмі, необхідно зареєструватись на платформі цифрової взаємодії за посиланням: https://auction.e-tender.ua/#/register

  Станом на 24.10.2022 на платформі зареєстровано 1863 заявки підприємств на переміщення, 623 з цих підприємств відмовились від релокації у зв’язку з деокупацією територій, на яких вони розташовані.