• In English
 • Програма пільгової іпотеки єОселя: банки видали понад 100 кредитів
  Міністерство економіки України, опубліковано 01 грудня 2022 року о 17:08

  У рамках державної програми іпотечного кредитування видано вже 111 пільгових кредитів на суму 147,3 млн грн. Переважну більшість із них отримали військовослужбовці та правоохоронці (майже 91% від усіх виданих позик). 

  Загальна кількість заявок від потенційних позичальників, які отримали банки в рамках державної програми іпотечного кредитування єОселя, складає більше 21 тисячі. Зокрема:

  6 829 заявників мають попереднє позитивне рішення банків. Далі на них чекає підтвердження даних, пошук квартири та підготовка документів.

  6816 заявок банки зараз розглядають.

  111 кредитів — вже видано. Переважна більшість з них - для військовослужбовців.

  Відповідно до статистики, переважну більшість квартир (78%) українці знаходять на вторинному ринку житла. Тільки 22% беруть кредит на житло від забудовників.

  Нагадаємо, у жовтні Уряд запустив програму доступної іпотеки єОселя, ініційовану Президентом України Володимиром Зеленським ще до війни, а нині модернізовану та адаптовану до потреб воєнного часу. Її мета – допомогти українцям отримати гідне житло.

  Наразі учасниками програми можуть стати:

  військовослужбовці за контрактом, захисники України, силовики/правоохоронці та члени їхніх сімей.

  А також такі категорії, що працюють у державному та комунальному секторах:

  · медики;

  · педагоги;

  · науковці.

  Для них передбачені максимально пільгові умови позики - кредит під 3% до 20 років з початковим внеском від 20%.

  Програма «єОселя» реалізується Міністерством економіки України спільно з Мінцифри та «Укрфінжитлом». Наразі в програмі беруть участь 5 банків: Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус Банк та Sky Bank.