• In English
 • МОН: Майже 1200 учителів початкових класів успішно пройшли сертифікацію 2022 року
  Державна служба якості освіти України, опубліковано 01 грудня 2022 року о 17:02

  Сьогодні, 1 грудня 2022 року, відбулося засідання комісії Державної служби якості освіти України, на якому розглянули питання щодо визначення порогового балу — кількості балів, мінімально достатньої для видачі сертифіката за результатами третього етапу сертифікації педагогічних працівників.

  «Цьогоріч 1171 учитель початкових класів успішно пройшов сертифікацію, набравши 122 і більше балів за результатами вивчення практичного досвіду роботи. Відзначу, що максимальні 160 балів отримали 52 вчителі, з яких кожен третій — сертифікований вчитель 2019 року. Це говорить про високий рівень підготовки, відповідальність учасників сертифікації всіх років та довіру до цієї процедури», — зазначив Голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак.

  Цей рік є особливим: навіть в умовах повномасштабної війни для проходження сертифікації зареєструвалося 1984 учасники (при квоті 2500 осіб), з них 1855 взяли участь у незалежному тестуванні. До другого етапу сертифікації допущено 1335 учителів, з них 1326 успішно здійснили самооцінювання в інформаційно-аналітичній системі «EvaluEd». Третій етап сертифікації — вивчення практичного досвіду роботи вчителів — проходив у дистанційному форматі.

  Нагадуємо, щороку пороговий бал визначається комісією, яка утворюється Державною службою якості освіти. До складу комісії, окрім працівників служби, входять сертифіковані вчителі-практики, які є експертами, наукові та науково-педагогічні працівники з числа розробників професійного стандарту вчителя.

  Довідково

  Відповідно до положень законів України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» сертифіковані вчителі мають право на:

  зарахування сертифікації як проходження чергової або позачергової атестації педагогічним працівником з присвоєнням відповідної кваліфікаційної категорії та/чи педагогічного звання;

  доплату у розмірі 20% до ставки заробітної плати.

  У випадку суперечності норм підзаконного акта нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу.