• In English
 • Програма доступної іпотеки єОселя: перший пільговий кредит під 3% отримала поліцейська з Чернігова
  Міністерство економіки України, опубліковано 20 жовтня 2022 року о 15:17

  В рамках програми доступної іпотеки єОселя, яка наразі працює в тестовому режимі, було видано перший кредит. Його отримала поліцейська з Чернігова під 3% річних через «Ощадбанк». Заявка поліцейської була обрана банком з тих, які отримали за цей тестовий період.

  «У грудні минулого року Президент України Володимир Зеленський анонсував нову програму доступного кредитування для населення. Ми адаптували її до потреб воєнного часу. Незважаючи на те, що єОселя зараз працює в тестовому режимі, ми бачимо: вона має великий запит серед людей. Отже, вже зараз можна говорити про актуальність і доцільність саме механізму пільгового кредитування для вирішення проблеми нестачі доступного житла для українців. Ми працюємо над тим, щоб скористатися послугою змогли якомога більше українців», - коментує Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

  Як зазначають в Міністерстві економіки України, наразі у зв’язку з технічними доопрацюванням програма єОселя функціонує в тестовому режимі, тому заявки на отримання пільгової іпотеки можна подавати тільки на порталі Дія. Згодом, коли буде доопрацьована технічна база, українці зможуть подавати заявки також і через застосунок Дія.

  Тих, хто вже встиг подати заявку на участь у програмі єОселя, попереджають, що термін розгляду заявок буде більшим, ніж три робочих дні, як передбачено умовами програми. Але у фінустановах, які беруть участь у програмі, всі подані позичальниками дані збережено, і зараз вся інформація перевіряється банками-партнерами. Наразі до участі в програмі акредитовано 5 банків-учасників: Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Скай банк та банк Глобус.

  Нагадаємо, що в рамках програми єОселя цього року подати заявку на отримання пільгового іпотечного кредиту за ставкою 3% можуть:

  кадрові військовослужбовці ЗСУ, Національної гвардії, працівники інших силових відомств, поліцейські, а також члени їхніх сімей;

  медичні працівники закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності;

  педагоги закладів освіти державної або комунальної форми власності;

  науковці.

  Кредит надається на строк від 1 до 20 років для придбання помешкання в житловому будинку квартирного типу. Власний внесок – від 20% вартості предмета іпотеки.

  З початку 2023 року планується розпочати реалізацію другого етапу програми єОселя, в рамках якого на отримання кредитів під 7% річних зможуть розраховувати всі громадяни, які відповідатимуть визначеним критеріям.

  Для отримання іпотечного кредиту треба:

  • бути громадянином України віком від 18 до 70 років;
  • бути платоспроможним;
  • володіти нерухомістю менше 52,5 кв м (додатково 21 кв м на кожного наступного члена сім’ї);
  • не знаходитися під санкціями;
  • не брати участь в інших подібних державних програмах.


  Програма єОселя реалізується Міністерством економіки України спільно з Мінцифрою та «Укрфінжитлом».