• In English
 • Програмою "Доступні ліки" користуються понад 3 мільйони пацієнтів
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 08 вересня 2021 року о 10:33

  Понад 2,5 млн пацієнтів отримали “Доступні ліки” у містах, 626 тис. пацієнтів - у селах та селищах міського типу.
  На сьогодні місць відпуску “Доступних ліків” по всій країні - 10 815. З них, 6,13% - комунальні аптеки, 5% - ФОП, 88,6% - це приватні аптечні заклади.
  Аптеки з “Доступними ліками” працюють і у великих містах, і у сільській місцевості. Зокрема, у містах місць відпустку “Доступних ліків” - майже 9 тис, у селищах міського типу - понад 1 200, у селах - майже 600. Саме у селах найвищий відсоток аптек-ФОП за формою власності - 29,81%.
  Перелік аптек постійно оновлюється. Щомісяця кількість аптек, які укладають договір з Національною службою здоров’я України зростає, у середньому, на 360. Найбільше місць відпуску лікарських засобів за програмою “Доступні ліки” у 2021 році, у Києві - 974, Дніпропетровській області - 932 та Харківській - 825.
  Понад 3,02 млн українців користуються Державною програмою реімбурсації “Доступні ліки”. Зокрема, понад 2,5 млн пацієнтів - у містах, 626 тис. пацієнтів - у селах та селищах міського типу. У 2021 році по Україні найбільша кількість пацієнтів отримує “Доступні ліки” у Дніпропетровській, Харківській та Львівській областях. А найменша - у Чернівецькій, Луганській та Кіровоградській областях.

  Заступник Голови НСЗУ Тетяна Бойко наголосила: “Програма реімбурсації - ефективний інструмент підтримки мешканців громади. Програма робить медичну допомогу доступнішою для саме для тих пацієнтів, які потребують постійного прийому ліків через певні хронічні захворювання. Що більше аптек, які відпускають “Доступні ліки” за електронним рецептом у громаді, то краща доступність для пацієнтів. Залученість органів місцевої влади сприяє поліпшенню та розширенню доступу пацієнтів з хронічними захворюваннями до життєво необхідних лікарських засобів. Органи самоуправління мають ефективні важелі залучення аптечних закладів усіх форм власності до Державної програми реімбурсації “Доступні ліки”. Водночас у державних та комунальних аптек має переважати соціальна складова. Адже місія державних аптек - забезпечувати потрібними ліками своїх мешканців. Це має стимулювати регіональна влада, створюючи умови для роботи у віддалених населених пунктах, підтримуючи малий бізнес, а також залучаючи приватний сектор до соціального партнерства з державою”.

  Детальніше читайте на сайті НСЗУ.