• In English
 • Держрибагентство: На Закарпатті розпочинається осінньо-зимова нерестова заборона вилову водних біоресурсів

  З 10 вересня 2021 року на водоймах Закарпатської області розпочинається осінньо-зимова нерестова заборона на лов (добування) риби та інших водних біоресурсів. Враховуючи обґрунтування та рекомендації науково-дослідних організацій, заборона триватиме до 10 січня 2022 року. Про це йдеться у відповідному наказі Закарпатського рибоохоронного патруля від 07.09.2021 № 149, який можна переглянути за лінком.

  Основна мета заборони – забезпечити охорону та збереження у належному стані середовища існування, шляхів міграції і місць природного відтворення риби, яка нереститься в осінньо-зимовий період – струмкової форелі та миня річкового. Проведення заходів, спрямованих на збереження та охорону водних біоресурсів, передбачено також розпорядженням Закарпатської обласної державної адміністрації від 03.09.2021 № 804.

  У заборонений період любительське рибальство дозволено однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом із однією приманкою з берега на спеціально визначених ділянках:

  - на р. Тиса: від прикордонного знаку № 361 в м. Чоп вище за течією до с. Кваси;

  - на р. Теребля: від місця впадіння в р. Тиса вище за течією до пішохідного мосту в с. Мерешор;

  - на р. Тересва: від місця впадіння у р. Тиса вище за течією до автотранспортного мосту в с. Нересниця;

  - на р. Ріка: від місця впадіння у р. Тиса вище за течією до автотранспортного мосту на початку с. Нижній Бистрий;

  - на р. Боржава: від верхнього б’єфу шлюзу в с. Боржава вище до автомобільного мосту в с. Довге;

  - на р. Латориця: від державного кордону Україна – Словацька Республіка вище за течією до автотранспортного мосту в м. Свалява;

  - на р. Уж: від державного кордону Україна – Словацька Республіка вище за течією до автотранспортного мосту в с. Забрідь;

  - на замкнених водних об’єктах (озерах, ставках), водосховищах та староріччях.