• In English
 • Прогнозована водність Дністра у червні 111%
  Державне агентство водних ресурсів України, опубліковано 29 травня 2019 року о 10:36

  28 травня у Держводагентстві члени Міжвідомчої комісії узгоджували режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на червень 2019 року.

  Традиційно захід розпочався із інформування представником Укргідрометцентру про прогноз водності у басейнах Дніпра та Дністра у червні 2019 року.

  Так, водність Дніпра біля Києва у червні очікується в середньому лише 69% від місячної норми, а натомість Дністра аж 111% від норми.

  Також присутніми було обговорено водогосподарську обстановку, яка склалася на сьогодні на каскаді дніпровських водосховищ, і встановлено, що станом на 27 травня його наповнення становить понад 97%.

  Під час засідання представник Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ проінформував про якісний стан води у каскаді дніпровських водосховищ, який визнано задовільним.

  З урахуванням гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки у басейні Дніпра та для забезпечення питного водопостачання населення Міжвідомча комісія узгодила оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у червні.

  Крім того, Держрибагентству, за узгодженим рішенням присутніх, доручено здійснювати постійний моніторинг за станом риби у водосховищах Дніпровського каскаду і за необхідності інформувати Держводагентство у потребі коригування режимів роботи водосховищ.

  Для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра та враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснюватиметься рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше 120-130 м3/с.

  ГЕС працюватиме у режимі спрацювання до рівня 119,5 м БС.

  Варто зазначити, що 30-31 травня та 1 червня з Дністровського водосховища для пропуску дощового паводка здійснюватимуться середньодобові витрати 900 м3/с з подальшим коригуванням.

  До того ж Міжвідомчою комісією узгоджено, що в кожному окремому випадку режим пропуску дощових паводків встановлюватиметься у робочому порядку.

  У разі ускладнення водогосподарської обстановки у басейнах Дніпра та Дністра члени Міжвідомчої комісії збиратимуться на позачергові засідання.

  Детальніше з інформацією щодо режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ у червні 2019 року можна ознайомитися на сайті Держводагентства /за посиланням/.