• In English
 • Профільний комітет Верховної Ради передав законопроект про економічний паспорт на розгляд в Парламенті
  Міністерство економіки України, опубліковано 20 січня 2022 року о 16:39

  Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував включити до порядку денного VI сесії Верховної Ради та прийняти за основу проект Закону про економічний паспорт (№ 6394 від 06.12.2021).

  Законопроект, який був поданий Президентом України Володимиром Зеленським, передбачає створення та запуск “Економічного паспорту” - персональних рахунків для дітей, народжених з 1 січня 2019 року. Для цього буде створений Фонд майбутніх поколінь, на спецрахунках якого держава накопичуватиме частину доходів, отриманих від рентних платежів за користування надрами.

  Щороку на рахунок кожної дитини надходитиме 2 мінімальні заробітні плати. Ці кошти працюватимуть на економіку і водночас будуть захищені від знецінення. Для цього використовуватимуть інструмент облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), дохідність яких вища за темпи інфляції.

  У 18 років громадяни, які матимуть “Економічний паспорт”, зможуть витратити свої накопичення на навчання в українських вишах, придбання житла або переказ на свій пенсійний рахунок. У випадку тяжкої хвороби, кошти можна буде використати до настання повноліття.

  Витратити кошти можна буде лише в Україні. Їх не видаватимуть готівкою, а перераховуватимуть безпосередньо на визначені цілі, аби уникнути зловживань.

  “Ключове у цьому законопроекті - виконання обов’язку держави забезпечити кожному українцю по досягненню 18-річного віку стартовий капітал. Персональні рахунки у Фонді відкриватимуться відразу після отримання свідоцтва про народження дитини. Це буде відбуватися автоматично”, - зазначила Перша віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.

  Ініціатива з підтримки юного покоління запускається вперше в історії України.