• In English
 • Проект Мінцифри та FAVBET «Цифровізація бібліотек» став найкращою практикою взаємодії бізнесу з державою
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 21 травня 2021 року о 18:08

  Проект Міністерства цифрової трансформації та FAVBET «Цифровізація бібліотек», в рамках якого буде передано 5 тисяч комп’ютерів бібліотекам по всій країні, переміг на Антикризовому PR марафоні в номінації «Найкращі практики взаємодії бізнесу з державою».

  У межах національного проекту з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта 5000 комп’ютерів буде передано для цифровізації сільських бібліотек по всій Україні. Мета – перетворити бібліотеки на сучасні хаби цифрової освіти та дати кожній людині можливість безкоштовно опанувати цифрові навички.

  Яку проблему вирішує проект? 

  В Україні є понад 15 000 публічних бібліотек, більшість з яких – сільські бібліотеки та бібліотеки ОТГ. Лише близько 30% з них комп’ютеризовані та мають підключення до мережі інтернет.

  Доступ до безкоштовного користування комп’ютерною технікою в бібліотеках скоротить цифровий розрив. Наявність техніки в бібліотеках дозволить їм іти в ногу із часом, оцифровувати архівні фонди та бути актуальними для відвідувачів.

  Партнери проекту 

  Favorit Foundation є фондом – партнером проекту. Проект реалізується за підтримки Офісу Президента та Української бібліотечної асоціації.

  Хід виконання проекту

  Наразі 5 областей вже отримали більше 2000 комп’ютерів, які надає благодійний фонд «FAVORIT FOUNDATION». Бюджетні кошти на цю ініціативу не витрачаються.

  Завершення проекту стане реальним кроком до масштабного перетворення бібліотек по всій країні на сучасні хаби цифрової освіти, де навчання відбувається впродовж життя (підхід life long learning).