• In English
 • Процес видачі ліцензій для імпорту кліматичного обладнання буде завершено до кінця тижня


  Станом на сьогодні Мінекономіки оформило 21 ліцензію для компаній, які здійснюють експорт-імпорт обладнання, що містить озоноруйнівні речовини та/або фторовані парникові гази. Всього в Міністерстві знаходиться на опрацюванні 203 заявки на оформлення ліцензій. Планується, що до кінця тижня всі заявки будуть опрацьовані.

  Постанова про затвердження переліку товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню на 2021 була затверджена Урядом України у кінці минулого року - 28 грудня 2020. 

  Довідково 

  З метою уточнення завдань Віденської конвенції 16 вересня 1987 року був прийнятий Монреальський протокол про речовини, що руйнують озоновий шар, ратифікований Україною 20 вересня 1988 року.

  Таким чином, починаючи з моменту ратифікації цього протоколу Мінекономіки здійснює ліцензування експорту/імпорту речовин, що руйнують озоновий шар. 

  Законом України “Про регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами”, який вступив в дію 27 червня 2020 року, було визначено поняття “контрольовані речовини” - озоноруйнівні речовини та/або фторовані парникові гази, імпорт та експорт яких відповідно до статті 4В Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар повинен підлягати ліцензуванню.