• In English
 • Проблема безперешкодного доступу до аеропортів України та якісного сервісу для людей з інвалідністю має бути вирішена в найкоротший термін, - Юрій Лавренюк
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 12 лютого 2018 року о 19:27

  12 лютого під головуванням заступника Міністра інфраструктури Юрія Лавренюка відбулася нарада щодо обговорення проблем та підвищення якості обслуговування людей з інвалідністю в аеропортах України. У нараді взяли участь представники Міністерства інфраструктури, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю, народний депутат України Валерій Сушкевич, керівники аеропортів, представники Державної авіаційної служби України та громадських організацій.

  Учасники наради обговорили питання якості обслуговування пасажирів-людей з інвалідністю, підвищення рівня доступності повітряного транспорту та виключення найменших незручностей для зазначеної категорії пасажирів.

  Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич відзначив високий рівень обслуговування людей з інвалідністю у міжнародних державних аеропортах «Бориспіль» та «Львів», але зазначив на досі наявній проблемі із порушенням правил паркуванням автомобілів на місцях для людей з інвалідністю та комфортності наданих в аеропорту візків.

  Юрій Лавренюк наголосив на тому, що проблема безперешкодного доступу до аеропортів України та якісного сервісу для людей з інвалідністю має бути вирішена в найкоротший термін. «Міністерство інфраструктури доручило Державній авіаційній службі України створити робочу групу, до складу якої мають бути включені представники громадських організацій, та провести аудит доступності українських аеропортів для людей з інвалідністю. За результатами аудиту буде проведено нараду, на якій розглядатимуться всі виявлені порушення. У разі виявлення в аеропорту кричущих порушень – на розгляд буде поставлене питання про позбавлення такого аеропорту сертифікації», - підкреслив Юрій Лавренюк.

  Заступник Міністра також закцентував увагу на необхідності визначення технічних вимог до візків, які надаються в аеропортах України, та доступності інформації на сайтах аеропортів та їх території про сервіси для людей з інвалідністю.

  «Ми маємо гарну співпрацю з громадськими організаціями не тільки в авіагалузі, а і в інших напрямках. Малими кроками ми змінюємо картинку та досягаємо європейського рівня обслуговування людей з інвалідністю та безперешкодного доступу до всіх видів транспорту України», - зазначив Юрій Лавренюк.