• In English
 • Про незаконне та неефективне витрачання ресурсів на суму 1,9 млрд грн попередили керівників держпідприємств аудитори за 11 місяців 2017-го
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 20 грудня 2017 року о 09:30

  Протягом січня-листопада 2017 року державні аудитори під час проведення державного фінансового аудиту окремих господарських операцій на найбільших суб’єктах господарювання державного сектору економіки попередили про порушення законодавства та неефективні витрати на стадії прийняття управлінських рішень на суму 1,9 млрд грн. Окрім того, вони виявили випадки раніше прийнятих рішень, виконання яких призвело до втрат та неефективного використання державних коштів на суму майже 181 млн грн.

  Серед виявлених порушень найбільш поширеними були: недотримання законодавства з фінансових питань; прийняття неефективних управлінських рішень, що спричинили недоотримання підконтрольними об’єктами фінансових ресурсів та зайве їх витрачання, зокрема через оплату завищених обсягів виконаних будівельних робіт та несвоєчасне проведення претензійно-позовної роботи щодо стягнення штрафних санкцій за неналежне виконання господарських зобов’язань; порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель тощо.

  За рекомендаціями та застереженнями державних аудиторів протягом січня-листопада 2017 року об’єкти контролю не допустили незаконного та неефективного витрачання державних ресурсів загалом на понад 1 млрд грн. Також за результатами розгляду рекомендацій державних аудиторів відмінено конкурсні торги на суму понад 550 млн грн.

  Як повідомлялося, Держаудитслужба здійснює державний фінансовий аудит окремих господарських операцій на 45 об’єктах державної власності (25 з яких – відокремлені структурні підрозділи), що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.

  Довідково. Державний фінансовий аудит окремих господарських операцій здійснюється безперервно та передбачає постійну присутність державних аудиторів на об’єктах контролю для моніторингу окремих господарських операцій (перевірка платіжних доручень, проектів договорів), які ще не відбулися. Цей вид аудиту спрямований на попередження фінансових порушень, пов’язаних із реалізацією та придбанням товарів (послуг).

  У межах його здійснення на постійній основі проводиться: попередній контроль за найбільшими операціями суб’єктів господарювання; аналіз цих операцій щодо законності та ефективності; визначення можливих ризиків для суб’єкта господарювання при здійсненні фінансово-господарських операцій ще на етапі схвалення (підписання) проектів відповідних документів.