• In English
 • Привітання Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Міжнародним днем рідної мови
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 21 лютого 2019 року о 09:00

  Шановні громадяни!

  Міжнародний день рідної мови започаткований для підтримки мовного і культурного різноманіття та збереження багатомовності. Будь-яка мова світу є надбанням людства, адже збагачує не лише її носіїв, а і всю людську цивілізацію. Тому захист різноманітних мов та підтримка мовного багатства є справою усіх народів та світової спільноти.

  Сьогодні Україна активно сприяє розвитку української мови не лише як державної, а і мови щоденного спілкування. Українська мова стала невід’ємною складовою сучасного українського культурного контенту. Сучасна українська книжка, пісня, кіно, театр – усе більше здобувають популярність не лише в рідній країні, а і за кордоном. І це не може не втішати. Це дає підстави дивитися в майбутнє з оптимізмом. Хочу наголосити, що десятиліття надмірного засилля російського продукту ставило на меті тотальне знецінення та розмиття українського культурного, гуманітарного, інформаційного поля. Це стало однією із суттєвих причин початку російської збройної агресії проти України.

  Водночас Україна – багатонаціональна країна, і мовне та етнічне розмаїття, співіснування різних культур, їх взаємний вплив робить нашу країну культурно багатою та унікальною. Уряд і надалі дбатиме про захист і розвиток української, кримськотатарської та інших мов національних меншин. Упевнений, що економічний та соціальний розвиток України нерозривно пов’язаний з гармонійним розвитком усіх культур, національностей та їх взаємозбагаченням. Мовна складова є одним з найважливіших компонентів нашого подальшого руху.

  Нехай культурне і мовне різноманіття завжди буде запорукою українського успіху, гармонійного розвитку особистості, суспільства та держави!

  З повагою

  Прем’єр-міністр України              Володимир ГРОЙСМАН

  Привітання Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Міжнародним днем рідної мови