• In English
 • Привітання Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Днем прав людини
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 10 грудня 2018 року о 09:00

  Шановні співвітчизники!

  Від імені Уряду та від себе особисто вітаю з Днем прав людини!

  Сьогодні світ відзначає надзвичайно важливий та визначний ювілей – 70-річчя Загальної декларації прав людини, яка вперше у світовій історії проголосила, що кожна людина на цій планеті має особисті, цивільні та політичні права, яких ніхто не має права її позбавити. Прийняття Декларації ознаменувало собою появу нового світового порядку, у якій людина проголошена найвищою цінністю, а людське життя є недоторканним.

  Конституція України, у своїй частині про права людини і громадянина, іноді слово в слово повторює положення Загальної декларації прав людини. Впевнений, що саме дотримання прав людини та задоволення її базових потреб є кінцевою метою нашого організованого співжиття у суспільстві. Тому обов’язок держави – слідкувати за дотриманням положень Загальної декларації прав людини у нашій країні. Будь-яке порушення цих прав повинно каратися законом та усуватися, і в жодному разі не може толеруватися державою, будь-якими державними інститутами чи фізичними особами.

  На жаль, сьогодні ми змушені констатувати безпрецедентне порушення прав людини в окупованому Криму та в окремих районах Луганської та Донецької областей. Рахунок українців, які незаконно ув’язнені на окупованих територіях і кинуті за безглуздими звинуваченнями у тюрми Російської Федерації, вже йде на сотні. Останній ганебний приклад подібної практики – незаконний арешт і суд над українськими моряками. Українська держава та весь демократичний світ докладають усі правові та дипломатичні зусилля, щоб усі українці повернулися додому.

  Висловлюю вдячність усім активістам і правозахисникам, які своєю діяльністю забезпечують дотримання прав, гарантованих Конституцією України та Загальною декларацією прав людини. Вірю, що демократичний та гуманістичний вибір України і всього людства є остаточним і безповоротним!

  З повагою

  Прем’єр-міністр України                                             Володимир ГРОЙСМАН

  Привітання Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Днем прав людини