• In English
 • Пріоритетним напрямом роботи психологів системи МВС є надання допомоги постраждалим військовослужбовцям та їхнім сім'ям
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 04 червня 2024 року о 15:08

  Пріоритетним напрямом роботи психологів системи МВС є надання допомоги постраждалим військовослужбовцям та їхнім сім'ям. Про це йшлося під час форуму «Шлях відновлення та психологічної стійкості», який присвячено питанням підвищення ефективності психологічного забезпечення в умовах війни. Глава відомства Ігор Клименко вручив нагороди працівникам, які надавали психологічну допомогу постраждалим внаслідок бойових дій. Форум відбувся за сприяння Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської «ТИ ЯК?» та Фонду партнерства за сильну України.

  З вітальним словом до присутніх звернувся керівник Управління психологічного забезпечення МВС Андрій Костюк, який висловив вдячність колегам і зазначив, що в сучасних реаліях система психологічного забезпечення потребує постійного вдосконалення.

  «Обмін досвідом, інтеграція сучасних підходів і технологій, координація між різними службами та організаціями дозволять знайти спільні рішення для підвищення ефективного психологічного забезпечення військовослужбовців системи МВС», – підкреслив він.

  Катерина Павліченко, заступник Міністра внутрішніх справ України, виступила головним модератором діалогової платформи, де обговорювали взаємодію і підтримку, а також комплексний підхід до соціально-психологічного супроводу.

  Форум розпочався з презентації всеукраїнської програми «Ти як?», яку представила керівниця координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України Оксана Збітнєва. Вона ознайомила учасників із основними завданнями програми, яка спрямована на розвиток культури піклування про ментальне здоров’я та надання послуг у сфері психологічної підтримки, її проміжними результатами та наголосила на важливості інтеграції зусиль психологів МВС.

  «Війна змусила нас по-новому подивитися на важливість ментального здоров’я. Психологічне здоров’я людини таке ж важливе, як і фізичне. Звертатися за допомогою – це не слабкість, а відповідальність», – наголосила Оксана Збітнєва.

  Після презентації до учасників форуму звернувся Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко. У своєму виступі він підкреслив важливість піклування про ментальне і психологічне здоров'я українців, зокрема тих, хто захищає державу. Він також вручив нагороди та цінні подарунки психологам, які надавали допомогу постраждалим.

  «Велика кількість наших службовців усіх структурних підрозділів системи МВС щодня отримують не лише фізичні травми, а й ментальні. Відповідно до викликів війни система психологічного забезпечення змінилася, і нині пріоритетним напрямом є надання допомоги постраждалим військовослужбовцям та їхнім сім’ям. Ми маємо піклуватися про ментальний і психологічний стан наших українців, і перш за все тих людей, які захищають нашу державу. Саме від психологів залежатиме, що буде з військовими та їхніми рідними після закінчення війни», – наголосив Ігор Клименко.


  Детальніше – на сайті МВС

  Юрій Пастернак, радник Міністра внутрішніх справ України, зазначив, що психологічне забезпечення для постраждалих має супроводжуватися на кожному етапі: «Евакуація поранених, лікування, або повернення та адаптація до звичайного життя – на всіх цих етапах важливо, щоб постраждалі постійно відчували підтримку».

  Директор Департаменту соціального захисту МВС Інесса Платонова розповіла про електронний кабінет постраждалого та контактний центр з питань соціального захисту. «У разі виникнення будь-яких питань постраждалі можуть звернутися на Гарячу лінію МВС за номером 1536 або створити звернення у електронному кабінеті, яке потрапить до фахівця і буде вирішене у форматі онлайн-листування», – зазначила Інесса Платонова.

  Михайло Вернигора, начальник відділу військово-соціальної роботи управління соціального супроводу Національної гвардії України, який отримав поранення під час війни, на власному прикладі пояснив присутнім психосоціальні аспекти адаптації військовослужбовців після отримання поранень або звільнення з полону.

  На заході також обговорили тему впровадження єдиного комунікаційного підходу психологічної служби МВС.

  «Необхідно визначити свою аудиторію і канали комунікації для того, щоб доносити основні меседжі надання психологічної допомоги. Тут важлива правильність та своєчасність. Зважайте на те, що відбувається навколо, щоб ваша комунікація була влучною», – підкреслила Мар’яна Рева, директор Департаменту комунікації МВС.


  До діалогової платформи також приєдналися міжнародні партнери: Рольф Холмбо – Голова Консультативної місії Європейського Союзу в Україні та Анна Онищенко – керівниця фонду «Партнерство за сильну Україну».