• In English
 • Пріоритети виконання Угоди про асоціацію в охороні здоров`я - трансплантація, національна система крові та боротьба з тютюнопалінням
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 09 лютого 2018 року о 18:08

  Під головуванням Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе відбулася секторальна зустріч щодо виконання Угоди про асоціацію в частині громадського здоров`я. Ішлося, передусім, про два важливі законопроекти у сфері охорони здоров`я, внесені в проект спільної парламентсько-урядової «дорожньої карти» пріоритетних євроінтеграційних законопроектів.

  Учасники зустрічі висловилися за якнайшвидше ухвалення проекту закону № 2386а-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров'я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині», який імплементує в українське законодавство положення норми Директиви 2010/45/ЄС. За словами представників Міністерства охорони здоров`я, вже зараз заповнюється реєстр донорів кісткового мозку. Триває робота над реєстром донорів і реєстром органів, а також над приєднанням України до європейського реєстру з трансплантації кісткового мозку.

  Також важливим є ухвалення законопроекту №2820 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну», що імплементує положення Директиви 2014/40/ЄС. Документ спрямований, зокрема, на обмеження реклами тютюнових виробів, а також посилення відповідальності за порушення законодавства про заходи щодо запобігання та зменшення вживання тютюнових виробів і їхнього шкідливого впливу на здоров`я. Представники МОЗ поінформували про роботу над приєднанням України до Протоколу про ліквідацію незаконної торгівлі тютюновими виробами.

  Окрім цього, було обговорено Стратегію розвитку національної системи крові. Міністерство охорони здоров`я доопрацювало документ і найближчим часом надішле його на погодження профільним органам. Ухвалення Стратегії очікується навесні цього року. З огляду на масштабність реформи, пов'язаної з безпечністю та якістю компонентів крові, учасники зустрічі домовились окремо звернутись до сторони ЄС щодо можливості отримання додаткової фінансової підтримки для впровадження цієї реформи відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  Окремо було порушено питання боротьби з неінфекційними хворобами, в тому числі онкологічними.

  Участь у зустрічі взяли в. о. Міністра охорони здоров`я України Уляна Супрун, заступник Міністра охорони здоров`я з питань європейської інтеграції Ольга Стефанишина, Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, Голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров`я Ольга Богомолець та в. о. Голови Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Марія Іонова.

  Пріоритети виконання Угоди про асоціацію в охороні здоров`я - трансплантація, національна система крові та боротьба з тютюнопалінням Пріоритети виконання Угоди про асоціацію в охороні здоров`я - трансплантація, національна система крові та боротьба з тютюнопалінням