• In English
 • Прикордонники із застосуванням зброї зупинили позашляховик, що проривався в бік кордону
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 18 серпня 2019 року о 10:37

  В Чернівецькій області на кордоні з Румунією позашляховик створив загрозу життю прикордонного наряду. Не зупинили водія і попереджувальні постріли.

   Державна прикордонна служба України продовжує посилені заходи охорони українсько-румунської ділянки державного кордону через активізацію спроб незаконного переміщення товарів та неодноразові зухвалі дії порушників у відношенні охоронців кордону, які в тому числі призводили до загибелі прикордонників. Саме через загрозу життю і здоров’ю охоронці кордону вимушені застосовувати вогнепальну зброю, аби припинити правопорушення.

  Сьогодні, 18 серпня, близько 3-ї години ночі, прикордонний наряд, який ніс службу в межах Путильського району Чернівецької області, виявив рух транспортного засобу підвищеної прохідності. Автомобіль на швидкості рухався в сторону державного кордону з напрямку населеного пункту Шепіт.

  На законну вимогу прикордонників транспортний засіб не зупинився. Засліпивши охоронців кордону фарами, водій скерував автомобіль на прикордонний наряд, створивши явну загрозу життю та здоров’ю правоохоронців. Для припинення протиправних дій військовослужбовці здійснили декілька попереджувальних пострілів у повітря, проте це також не зупинило порушника. Після цього прикордонники застосували зброю в напрямку коліс транспортного засобу. За кілька метрів автівка зупинилася. Водій повідомив, що в салоні є поранений, який непритомніє. Чоловіка негайно доставили до районної лікарні.

  За даним фактом прикордонники відразу поінформували співробітників Нацполіції, військову прокуратуру та інші правоохоронні органи. Наразі час тривають слідчі дії.

  Крім того, Головою Державної прикордонної служби для об’єктивного та неупередженого з’ясування всіх обставин, зокрема і правомірності застосування зброї, призначено службове розслідування. Керівник відомства особисто прибув на ділянку Чернівецького прикордонного загону.

  У той же час Державна прикордонна служба України  вкотре звертається до громадян не перешкоджати законним діям персоналу відомства та не провокувати персонал, який перебуває на службі з охорони державного кордону, до застосування спецзасобів чи зброї. Невиконання законних вимог прикордонників неприпустимо. Наголошуємо, що у разі загрози життю чи здоров’ю військовослужбовці вимушені жорстко реагувати на ситуацію, в тому числі застосовуючи зброю.